Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Téli babának, aki február-márc...

Téli babának, aki február-márciusban született milyen plussz dolgokat kell venni? Ellentétben a nyári-tavaszi babákkal.

Figyelt kérdés
Hogy viseltétek a terhességet ebben az időszakban?
2012. máj. 26. 07:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mind a 3at télen szültem. Ami úgy gondolom pluszba kellett: téli overáll, téli kiskabát, bélelt nadrág, harisnya, téli sapi, babakocsiba pléd. Nehezen bírtam, de a nyarat se bírtam volna jobban.
2012. máj. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Ami plusz dolog meg kell,hogy legyen az egy jó bundazsák kintre,a babakocsiba pedig vastag pléd takaró.Bentre különösebben nem kell több,mint egy nyári babánál,mert fűtés van.A párologtatás mindenképp legyen meg,de ez télen nyáron fontos,hogy ne legyen száraz a szoba.

A téli nagypocak sokkal elviselhetőbb,mint a nyári kánikula.

2012. máj. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én most február végén szültem az első babámat. Ami plussz kellett az egy jó meleg overáll, amit én a rugdalózóra adtam rá, mert hiába volt pulcsija, elég nehéz öltöztetni egy kisembert. Úgyhogy abból érdemes szerintem jó meleget beszerezni, hogy elég legyen, olyat, aminek van kesztyűje és lábfeje. Erre jött rá egy meleg pléd. Fontos a sapka, ami a fülét is védi, érdemes akkor megvetetni, amikor tudod már mekkora a feje, mert nekünk vagy kicsi vagy nagy volt. Ami nekünk kellett még, éjszakára jó meleg hálózsák, mert fázós volt nagyon. És csak hosszú ujjú bodyra volt szükségünk, azóta se adtam rá rövid ujjút. Talán más nem kellett. A terhességet én jól viseltem, de nincs összehasonlítási alapom... :)
2012. máj. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Az én lányom március 10.-én született, én kifejezetten örültem, h pont március, mert ugye tavasz kezdete! Ami plusz, talán a bundazsák, sapka! A nyári babának is kell hosszú ujjú body, hiszen nyáron sincs mindig jó idő, ill hosszú nadrág! Én vettem neki harisnyát is, h szokja azt is, h ha télen majd hideg lesz, ne utálja hordani! És még volt is rá lehetőségem, h ráadjam! Én vettem neki pár garbós felsőt, ami nem túl meleg, de a március április időben is ráadhatom, és még most is ebben a fránya esős időben is jó! :) Én imádtam így terhes lenni, nem vizesedtem, nem folyt rólam a víz a meleg miatt, nem volt magas vérnyomás, max. annyi, h hideg volt, de 1 hosszú kabát elfedi a pocit! Jah és a zokni felvétel elég vicces volt a vége felé! De szerintem nyáron sincs mindig olyan jó idő,h papucsba lehessen lenni! És ami még pozitívum, h a lányomat 2 hét után kivittem a levegőre sétálni, mert annyira szép idő volt, és utána minden nap, amikor nem esett az eső!!! Ezt télen nem lehetett volna így 1 újszülött babával a minusz fokba! Ill. így a jó időbe akárhová el lehet menni, nem úgy, ha aug.szept, vagy később szül az ember, mert utána jön a rossz idő és be van "zárva" a lakásba!!!!!
2012. máj. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én február végén szültem. Amíg nem jött be a jó idő, én általában bentre hosszú ujjú plüss rugikat adtam rá, alá pedig rövid ujjú body. Ha kivittem (mindig 10 fok felett volt már) még egy réteget adtam rá, és persze sapkát, bundazsákot meg ilyesmit nem, mert nem babakocsival sétálunk, hanem hordozom. Ha babakocsizni akartok, érdemes lenne beszerezni egy átmeneti overált, és kis plédeket.

Nekem a téli terhesség nem volt túl kellemes, azért sokkal rosszabb télen nagy pocakkal beöltözni. Én nem tudtam használni a meglévő kabátjaimat, sehogy nem fért bele a pocakom, ugyhogy vettem egy poncsó-kabátot.

2012. máj. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!