Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen kor mi van vagy hogy...

Adilari kérdése:

Ilyen kor mi van vagy hogy alakul?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyeden vagyok még 13 hónapos a picim!Viszont 16 hetes terhes vagyok tehát ha megszületik a baba akkor is még gyeden lennék!Munkáltatónak mikor szóljak hogy babát várok?Nem ruhgatnak ki? 1 hónapot dolgoztam náluk mikor elsővel 5 éve eljöttem táppénzre.

2012. máj. 27. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Először is gratulálok a Kicsihez! :-)

Le a alappl a munkahelyed elött, ha 1 hónapos munkaviszony után még 5 év eltetével is van helyed!

Elvileg nem rúghatnak ki, max. a gyed után már nem mehetsz vissza dolgozni, kivéve ha szerződéses munkahelyed van, mert akkor csak egyszerűen nem hosszabítják meg a szerzdést, és ég veled....Ezt a terhesség előrehaladtától függetlenül bármikor megtehetik, ha közbe esik az esetleges szerződéshosszabbítás.

Amúgy jelezd feléjük minél elöbb, mert a szülés elött kb. 30 nappal már jogosult vagy magasabb jövedelemre, a szülés után pedig fél évig a teljes fizetésedet kapod (táppénzre vesznek, így jár a 100°%) Az új jövevény "fefülírja" a már meglévő kistesót, és az új kisbabával újra indul a "számláló"...

Sok sikert Nektek!

2012. máj. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Először is gratulálok a Kicsihez! :-)

Le a alappl a munkahelyed elött, ha 1 hónapos munkaviszony után még 5 év eltetével is van helyed!

Elvileg nem rúghatnak ki, max. a gyed után már nem mehetsz vissza dolgozni, kivéve ha szerződéses munkahelyed van, mert akkor csak egyszerűen nem hosszabítják meg a szerzdést, és ég veled....Ezt a terhesség előrehaladtától függetlenül bármikor megtehetik, ha közbe esik az esetleges szerződéshosszabbítás.

Amúgy jelezd feléjük minél elöbb, mert a szülés elött kb. 30 nappal már jogosult vagy magasabb jövedelemre, a szülés után pedig fél évig a teljes fizetésedet kapod (táppénzre vesznek, így jár a 100°%) Az új jövevény "fefülírja" a már meglévő kistesót, és az új kisbabával újraindul a "számláló"...

Sok sikert Nektek!

2012. máj. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocsi a duplázásért, helyesírási hibát javította...

Azért majd később jelenkezz, hogy alakulnak a dolgok! :-)

2012. máj. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!Én a kicsivel sem kaptam 100%-ot hanem csak a fizum 70 %-át!Igen én is becsülöm őket!Ott kezdtem dolgozni és még próbaidőn voltam amikor megtudtam hogy terhes vagyok!Mivel ónt forrasztottam így a doki egyből kiirt táppénzre.Kicsit aggódtam hogy nehogy kirugnak de odamentem a fönökhöz elmondtam neki mi van és megkérdeztem akkor most ki leszek rúgva?Mosolygott és azt mondta van ilyen de nem nálunk!És hozzáteszem ez egy gyár!!!!!!A szerződésem határozatlan ídőre szól!Nagylányom 4 éves ezért is írtam hogy kb 5 éve hogy eljöttem és még mindíg elvileg náluk vagyok!Mikor második megszületett akkkor is mondták hogy várnak vissza,de hát most meg érkezett a kiscsibim:-))))Csak ezért féltem hogy ennyi ideje eljöttem nem e elégelik meg?Köszönöm a válaszodat!
2012. máj. 28. 11:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Le a kalappal a munkahelyed elött!!!Ilyen hozzáállásról még nem igazán hallottam! Ha eddig ilyen pozitívak és türelmesek voltak, akkor talán most se lesz gond. Szerintem ha ilyen korrektek Veled, akkor minél elöbb szólj, hogy jön még egy is csöppség! :-)
2012. máj. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hű, bocs első válaszoló, de ennyi butaságot rég olvastam egyetlen válaszban.


Vegyük sorra:

"Elvileg nem rúghatnak ki, max. a gyed után már nem mehetsz vissza dolgozni"

Gyakorlatilag sem rúghatják ki, július 1-ig azért, mert terhes, július 1 után meg azért, mert fizetés nélküli szabin van - mindkét esetben felmondási védelem illeti meg. A gyed után visszamehet dolgozni, csak legfeljebb rövid időre, mert ha 30 napot meghaladóan volt fizetés nélküli szabin, akkor csak 30 nappal a munkába állása után kezdődhet meg a felmondási idő, ami újabb 30 nap.


2. "kivéve ha szerződéses munkahelyed van, mert akkor csak egyszerűen nem hosszabítják meg a szerzdést, és ég veled....Ezt a terhesség előrehaladtától függetlenül bármikor megtehetik, ha közbe esik az esetleges szerződéshosszabbítás." Mivel a kérdező már 5 éve ott dolgozik, biztosan határozatlan idejű a szerződése, hiszen a Munka törvénykönyve kimondja, hogy ha 5 éve dolgozik egy helyen, határozott idejű szerződéssel, amit folyamatosan megújítanak, akkor az 5. évben a szerződése határozatlan idejűvé alakul.

3. "Amúgy jelezd feléjük minél elöbb, mert a szülés elött kb. 30 nappal már jogosult vagy magasabb jövedelemre,"

Ha a tgyásra gondolsz, akkor az csak a szülés előtt legfeljebb 28 nappal kezdhető meg, és a szerződéses bérétől függően akár kevesebb is lehet az összege, mint a jelenleg kapott gyedé.


4. "a szülés után pedig fél évig a teljes fizetésedet kapod (táppénzre vesznek, így jár a 100°%)" Akkor kapod a teljes fizetésedet, ha képviselő vagy, egyébként nem. Szülés után legfeljebb 168 napig (ha már szülés előtt megkezdte, értelemszerűen kevesebb ideig) jár a tgyás, ami a jövedelem, vagy a szerződéses bér 70%-a lehet.

Szülés után senkit nem vesznek táppénzre, nem mellesleg a táppénz még véletlenül sem 100% (az a baleseti táppénz, és egy babát senki nem fog balesetként kezelni...), hanem munkaviszonytól függően 50 vagy 60%.


"Az új jövevény "fefülírja" a már meglévő kistesót, és az új kisbabával újraindul a "számláló" Ezt még véletlenül sem értem. Ha arra gondolsz, hogy újra indul a tgyás, majd a gyed, akkor ezzel egyetértek.


Kérdező, szólj bent minél hamarabb. Nem rúghatnak ki, (legalábbis rendes felmondással, de lévén, hogy otthon vagy a kicsikkel a rendkívülit semmivel nem tudnák alátámasztani) mert felmondási védelem alatt állsz.

2012. máj. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó!!!Nagyon nagyon szépen köszönöm az egyértelmű válaszodat!
2012. máj. 29. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!