Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénz kérdés? Mennyi munkavi...

Táppénz kérdés? Mennyi munkaviszony után lehet táppénzre menni?

Figyelt kérdés
Sajnos mikor a fiam két éves lett, a gyes ideje alatt megszűnt a munkahelyem és ezzel az addig folyamatos munkaviszonyom is.Majd szeretnénk testvért, de annyira sokat nem akarunk vele várni.Ősztől remélem találok új munkát, de mivel úgymond nulláról indul a munkaviszonyom, nem tudom mennyi a minimum amit dolgoznom kell hogy újra táppénzre mehessek, ha esetleg terhes leszek.Azért fontos, mert sajnos szinte biztos hogy hamar táppénzre kell menjek mivel két vetélésem volt, a harmadik terhességem is végig problémás volt.Olyat is olvastam hogy csak fél éves munkaviszony után járna táppénz.Tudna nekem ebben segíteni esetleg valaki?Köszönöm.
2012. máj. 28. 00:13
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
gyes is csak 1éves munkaviszony után jár szóval sztem táppénz is min fél év de akkor is max fél év
2012. máj. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nincs olyan szabály, hogy legalább félévet dolgozni kell. Olyan szabály van, hogy egy évnél rövidebb munkaviszony esetén annyi időt lehet max. táppénzen lenni amennyi a ledolgozott munkaviszony ideje.

2012. máj. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A gyeshez nem kell munkaviszony, mindenkinek alanyi jogon jár.
2012. máj. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
alanyi jogon persze ha a megelőző 2 évben volt legalább 26 nap munkaviszonya
2012. máj. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
365 napod
2012. máj. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Annyi ideig lehetsz majd táppénzen, amennyit dolgoztál (ha 3 hónapot dolgoztál, akkor 3 hónapnyi táppénzre vagy jogosult).

Ha legalább egy évet dolgozol, akkor nincsen ilyen megkötés, egy év után bármennyit lehetsz táppénzen.


Ha viszonylag normális a fizetésed, (vagy legalább a minimálbérnél több) akkor érdemes 180 napot dolgoznod, mert abban az a esetben az a jövedelem lesz a táppénz alapja, amit ebben a 180 napban kapsz. Ha nincs 180 bérezett nap, akkor a minimálbér lesz a táppénz alapja, a mértéke pedig 50%.


Amúgy alapesetben legalább 3 hónapot kellene majd dolgoznod, hiszen ennyi a próbaidő, és ha próbaidő alatt mégy táppénzre, vagy leszel terhes, akkor sem vagy védett - simán ki fognak rúgni. Így a minimum, amit dolgoznod kellene a 3 hónap, a normálisabb összeghez 180 nap, a korlátlan idejű táppénzhez 1 év, a 60%-os mértékhez meg 2 év.

2012. máj. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Elég szomorú vagyok hogy a tíz éves munkaviszonyom megszakadt, ezért kell majd sakkoznom ezzel is hogy ne járjak rosszul majd.Kb. egy évet szeretnék újra dolgozni, de hát ez annyi mindentől függ, csak bízni tudok...
2012. máj. 28. 22:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt azért tartsd szem előtt, hogy a tgys igényléséhez kell legalább 365 nap biztosítási idő, és ebbe a sima, alanyi jogon járó gyes nem számít bele. Táppénzre valóban úgy vagy jogosult, hogy amennyit dolgozol, nagyjából annyit lehetsz táppénzen. Itt persze lehet trükközni, hogy kicsit majd gyáp-on leszel a gyerekkel, kis betegszabadság, szabadság, hogy teljen az idő..(csak ehhez is olyan munkahely kell, ahol toleránsak ezzel kapcsolatosan)
2012. máj. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!