Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, hányás-hasmenés...

Kismamák, hányás-hasmenés estén rohanás az orvoshoz?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam így,hogy háromszor hánytam reggel és többször ment a hasam. Előző este maradék felvágottat ettem,amin éreztem,hogy már nem friss. Még hezitáltam is,hogy meg merjem enni vagy sem. Egész nap feküdtem, nem volt erőm semmire. Vettem be hányás megszüntető gyógyszert, az segített, utána már nem hánytan. Ma meg már semmi bajom, teljesen jól vagyok. Kismamák! Akik már jártatok így voltatok dokinál? Vagy ez előfordulhat csak így egy napot is? Ti mit tettetek? Köszönöm.

2012. máj. 30. 14:14
 1/5 A kérdező kommentje:
30 hetes kismama vagyok.
2012. máj. 30. 14:15
 2/5 anonim ***** válasza:

szia!

Én kb. 5 hónapos terhesen bekajáltam egy szalonnasütés alkalmával. Másnap hánytam, hasmenésem volt, de köv. nap semmi bajom nem volt.

Nem mentem dokihoz, de ha téged megnyugtatna, menj el.

2012. máj. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

egyszeri eset előfordulásakor nem kell rohanni.

hányáskor vegyél be B6 vitamint és sok vizet kell apró kortyokban iszogatni .

ha az nem jön ki akkor almakompótot főtt burgonyát főtt rizst gyenge húslevest szabad enni .


hasmenés esetén nem tudom mi számít kiszáradást előidéző mennyiségnek de ott sima patikában kapható széntablettát lehet bevenni v. ha nincs kéznél akkor sós ropi v. kisperec.


szintén sok folyadék. de nem ajánlom senkinek hogy Ő maga főleg kismama rohangáljon ilyenkor . tessék mentőt hívni .

2012. máj. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond..ami megfeküdte a gyomrod már kint van ha ma jól vagy:-))

Én is voltam így...

Én nem mennék dokihoz,ha úgy érzem már rendben vagyok..de többet ilyet ne csinálj!!

Pláne ne hús és tojás termékekkel..inkább hagyd a csudába ha kétes a dolog:-)

Jó baba várást!

2012. máj. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én lehet elmennék a helyedben!


Saját esetem: 32 hetes terhes voltam a kisfiammal, amikor bekajáltam valamiből és egész éjjel hánytam és ment a hasam. Reggelre megszünt a hányás, viszont a hasam még ment. A férjem bevitt a klinikára (nem nagyon akartam menni, mivel már csak a hasam ment egy kicsit), ahol megállapították, hogy kiszáradtam és a sok erőlködéstől kinyílt a külső és középső méhszájam és a méhnyak is megrövidült. Így kaptam 3 napon keresztül 1,5 liter infúziót (kiszáradás miatt) és enyhe nyugtató injekciót szintén 3 napig, hogy ne nyíljon tovább a méhszáj. Egy hétig szigorúan feküdnöm kellett a kórházban és utána engedtek haza, itthon is ppihennem kellett még két hétig.


Szóval, én nagyon is jól tettem, hogy annak elleneré, hogy elmúlt a hányásom bementem a kórházba.

2012. máj. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!