Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történhetett? És miért nem...

Mi történhetett? És miért nem vettem észre?

Figyelt kérdés

Ma voltam ultrahangon (10. hét). Előbb annyit mondott az orvors, hogy túl kicsi a terhesség. Megijedtem és kértem, hogy mutassa a monitort had lássam és mondja már el, hogy mi van. Nagy nehezen kinyögte, hogy a terhességem fejlődött egy darabig de a magzat már nem él. Van egy hematóma is mellette.


Nem értek semmit mivel semmi panaszom nem volt!! Nem görcsölt a hasam egyáltalán és egy cseppnyi sem véreztem. Mi történthetett akkor? Miért?

Azt mondta, valószínűleg osztódási probléma volt, a leletemre a következőt írta:


Státusz:

Nagyobb tojásnyi uterus retrofl.-ban .szab. körny. -ben.

Az uterus üregében 16x10mm- es szabálytalan alakú petezsák benne embrionális életjel nem látható

petezsák mellett 10mm- es haematoma.

Dg: missed ab.

Osztályra ut. -va.

Diagnózis:

Missed abortion


Mi történhetett ha tényleg semmi vérzés semmi görcsöm nem volt? A vérömleny mikor, mennyi idő alatt alakulhat ki?

A másik, hogy ma, szerda reggel ez kiderült, hogy már több hete nem él és csak pénteken reggel kell bemennem a kórházba? Ez így normális?

Ott egyébként mire számítsak?


2012. máj. 30. 23:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom ami történt:(

Egy ismerősöm is így járt. Tulajdonképpen ugyanez történt vele is, a 12. heti uh-n közölték vele, hogy már nem él a baba. Ő sem érzett semmit, és neki is több napig kellett még várni a missed ab-ra. Én nem értek ehhez, de gondolom valamilyen rendellenesség miatt nem tudott tovább fejlődni, viszont nem lökődött ki a szervezetedből. De hogy ez miért van arról fogalmam sincs.

Sajnálom :(

2012. máj. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál. Aggódtam nagyon, hogy ilyenre sehol nem akadtam az interneten, hogy minden előzmény nélkül...

Mondja mindenki, hogy ilyen sajnos elég sűrűn előfordul de ettől nekem nem jobb semmivel sem persze de azt még megírnád, hogy az ismerősödet benntartották e vagy csak egy napra kellett bemennie?

2012. máj. 31. 00:03
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
pár hét múlva kilökődik az embrió, méhkaparást fognak végezni
2012. máj. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%
nagyon sok minden miatt kialakulhat ez örökölhetted, baktérium, vírus fertőzött meg, stressz stb...
2012. máj. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Pár hét? :O

Pénteken műtenek altatással. Azt mondta a doki, hogy péntek reggel tágítják a méhszájat és pár óra múlva műtenek meg. Utána 4 hét múlva kontroll, majd 3-4 hónapig várni kell újabb próbálkozással.

Mire vonatkozik amit írtál? Vagy most hogyan van ez?

2012. máj. 31. 00:16
 6/15 A kérdező kommentje:

4. válaszolónak:

Mit örökölhettem? Lehet, hogy ez nem egyszeri eset lesz?

A vírusra... az 5. héten úgy tudtam meg, hogy terhes vagyok, hogy 38,6 volt a lázam két napig és hánytam is. De még pár hetet ő élt utána... Lehetett mégis emiatt?

Stressz is ért sajnos de nem vészes, gyorsan lenyugodtam, mert tudtam, hogy veszélyes és igyekeztem pozitív lenni és szerintem sikerült is, nem foglalkoztam azzal ami miatt volt. Az örökléses dolog érdekelne mert ettől megijdetem kicsit, tudomásom szerint nem volt a családban problémás terhesség.

2012. máj. 31. 00:20
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Jaj szegénykém, ne hibáztasd magad! Nagyon könnyen elképzelhető, hogy az embrió nem volt életképes. És ez ilyenkor a természetes szelekció, nem fejlődik tovább. Normál esetben egy egészséges, életképes baba nem megy el egy kis stressztől vagy betegségtől. Sovány vigasz, tudom, hogy más is járt így, de ha visszaolvasol kérdéseket, rengeteg missed ab után született egészséges baba :) velem is ez volt, és most 7 hetes babám miatt vagyok ébren :) ne aggódj a genetika miatt, ettől még teljesen rendben lehet Veled minden!! Kitartás és szorítok, hogy legközelebb minden rendben legyen..
2012. máj. 31. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom :( Valószínűleg nem lett volna egészséges a pici,ezért történt ez a baj.De figyelj,jobb hogy most alakult így,mint idősebb terhességnél,vagy mintha megszületik és kiderül nagyon beteg.Én emiatt nem is tartom jónak a gyógyszert,ami segít megtartani a babát.Hisz ha egészséges,nem kéne távoznia onnan,de a természet jobban tudja mi életképes és mi nem.Ebbe avatkoznak bele mindig az emberek.
2012. máj. 31. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Pont ugyanígy jártam! Szerdán uh-n közölte a hölgy, hogy szabálytalan alakú a petezsák, valószínű hogy el fog halni a baba, menjek vissza hétfőn. Akkor életjelenség már nem volt látható. Szerdán műtöttek. Semmi tünetem nem volt nekem sem, se görcs, se vérzés. Azóta viszont született 3 gyönyörű lányom.

14 h km

2012. máj. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet, és megnyugtatásnak szánom, amit írok.


Korai terhességben magas láz sajnos elég negatívan befolyásolja a sejtosztódás folyamatát. Ilyen esetben előfordul, hogy az embrió fejlődése leáll. A "jó" hír az, hogy mivel az anamnézisedben ott ez a betegség a terhesség legelején, minden bizonnyal nem fog többet előfordulni, és nyugodtan próbálkozhattok újra, ha letelik az a 3-4 hónap.


A missed ab. nem mindig jár görccsel, vérzéssel, sokszor nem lehet észrevenni. A haematoma azt is jelezheti egyébként, hogy elkezdett kilökődni az embrió. Nem késő a pénteki műtét, teljesen időben van.


Sok erőt kívánok, magadat ne hibáztasd, mert a világon semmiről nem tehetsz, és nyugalom, jár neked a következő, csodaszép terhesség!

2012. máj. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!