Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hétfőn megyek cukorterheléses...

Juci79 kérdése:

Hétfőn megyek cukorterheléses vizsgálatra. Barátnőm tavasszal volt és egy tized eltérés miatt most folyamatosan kell járnia diabetes gondozóba, . Stb. Hogyan tudok készülni, hogy norm. Legyen az eredmény? Honnan tudom, hogy rossz lesz-e az eredmény?

Figyelt kérdés
2012. máj. 31. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Az eredmény annyi, amennyi. Ha rossz az érték, akkor a te és a babád érdeke, hogy kezeljenek. Ne manipuláld az értéket, ha gond van derüljön ki. Az eredményt majd elküldik.
2012. máj. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Készülni? Sehogyan nem tudsz készülni. 8 órával előtte már ne egyél. Ennyi. Nem érdemes csalni, bár vannak taktikák, a rossz eredmény kezeletlenül maradásának komoly következményei is lehetnek.
2012. máj. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

A gesztációs diabétesz komoly betegség és súlyos szövődményekkel járhat! Örülj neki, hogy a barátnődet kiszűrték!


Pár nap alatt nem lehet csökkenteni a rizikót, de az egészséges táplálkozás, nem elhízás, mozgás csökkenti a kialakulás esélyeit.

2012. máj. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szia, nekem még odébb van, a cukor terhelés, de már most mondta a védőnőm, hogyha odajutok, akkor 3 nappal előtte már ne egyek édeset, nem tudom, hogy fogom kíbírni, mert megveszem az édes dolgokért. De azért majd megpróbálok nem enni annyi édeset, hátha befolyásolja az értéket.
2012. máj. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sókristály ***** válasza:

Csatlakozom az első három válaszadóhoz. A terhességi cukorbetegség nem játék! Nyilván minimális eltérésnél nem írnak rögtön inzulin, de odafigyelnek rád. És ez esetleg a babád épségét jelentheti.

Én két egészséges gyereket szültem 2-es típusú diabétesszel. Nem volt kellemes hetente a cukorgondozóban dekkolni, főleg, amikor az 1 éves lányomat is magammal kellett hurcolni. De nagyon megérte!

A másik, hogy egyáltalán nem biztos, hogy nálad is úgy alakul, mint a barátnődnél.

2012. máj. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az eszemmel tudom, hogy ez a helyes válasz. Köszönöm a megerősítést!
2012. máj. 31. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!