Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ártok a babámnak ha megiszok...

Ártok a babámnak ha megiszok mindennap 1-2 pohár colát?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a koffein miatt nem kéne innom colát,de amióta terhes vagyok mindig colát kívánom. ezért naponta megiszok 1-2 pohárral. ártok ezzel neki??

15+4 hetes kismama



2012. máj. 31. 12:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem, de többet ne igyál, a 2 dl szerintem elég!:))
2012. máj. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nem ártasz. Én is ittam a colát, semmi baj nem lett. Jó, persze 1 nap ne fél literrel, csak mértékkel. Egyébként 1-2 pohártól tuti nem lesz semmi, sőt van nőgyógyász, aki ajánlj egy kis kávé fogyasztást is terhesség alatt.
2012. máj. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
A koffein nem árt a terhesség alatt. A cola más miatt nem jó, de napi 1-2 pohártól semmi bajotok nem lesz.
2012. máj. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
27%
Igen. A kóla színtiszta méreg. Ha rendszeresen iszod, állandó szinten tartod a szervezetedben a nagyon káros hatású kátrányt, ami ki sem ürül, a babához is eljut. Próbáld ki a fürdőszobában egy kis vízköves folton, milyen remek vízkőoldó a kóla! A fogaiddal és a csontjaiddal ugyanezt teszi, na és persze eljut a babához. Lehet, hogy nem is a kólát, csak a szénsavas italt kívánod. Próbáld meg kóla helyett az enyhén citromos szénsavas vizet, még az is jobb mint a rendszeresen elfogyasztott 1-2 pohár kóla.
2012. máj. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem nem tesz jót neki. Amúgy én Colával a wc-t szoktam kimosni. Tök jól leszedi a vízkövet.

Ha mindenki azt inna terhessége alatt amit megkíván, hol tartana a világ. Nem egy kismamától hallottam, hogy úgy inna egy kis pálinkát. most ő azt igyon naponta többször?

2012. máj. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ezt egy picit túlreagáltad. :) Az első trimeszterben kifejezetten ajánljuk a kólát hányinger-csillapításra. Nem tudni miért, de a legtöbb kismamának picit csillapítja a rosszulléteket. A testben pedig azért nem pontosan úgy működik a kóla, mint ahogy a fürdőszobában, kissé mások a körülmények. A méhlepény pedig közel sem ereszt át mindent.
2012. máj. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%
A kétéves gyermekemnek is kólát javasolt az orvos, amikor hányás-hasmenése volt. De más egy-egy alkalommal meginni egy pohárral, és más naponta fogyasztani. És az a szomorú valóság, hogy a méhlepényen bizony minden átjut.
2012. máj. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
27%
Hát pedig hasonlóan működik a cola a testben is, persze nem annyira drasztikus, mint a fürdőszobában. Napi két deci enyhe vízkőoldót iszol:)
2012. máj. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
66%

Én rendszeresen iszom kólát, mert függő vagyok. Kiskorom óta iszom, próbáltam mellőzni, de szó szerint elvonási tüneteim lettek. Azt mondta a védőnő, hogy ha mindig ittam, akkor ne most szokjak le róla, mert a megvonásával lehet, hogy jobban ártok, mint azzal, hogy iszom. 1x még egy energiaitalt is megittam kb. félidősen, mert nagyon megkívántam. Eddig szerencsére semmi baj sem velem, sem a babámmal, remélem nem is lesz.

27 hkm

2012. máj. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Óriási tévedés. A méhlepény igen sok dolgot szűr meg, hiszen nem közvetlenül kapcsolódik az anyai és magzati keringés, hanem diffundálva tud átjutni bármi is. Azaz nagy molekulájú anyagok nem igazán.
2012. máj. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!