Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pici gyerekkel (másfél-két...

Pici gyerekkel (másfél-két éves), nyitott méhszájjal hogyan lehet kihúzni a terhességet a 36-40. hétig? 27 hkm

Figyelt kérdés
Hasonló helyzetben lévő kismamák, nektek mit javasolt a nőgyógyászotok, kaptatok vmilyen gyógyszeres kezelést? Tudtok eleget feküdni, pihenni?

2012. máj. 31. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Amikor csak tudtam pihentem, olyan játékokat találtam ki amit félig fekvő pozicióban tudatm művelni, h ne kelljen még ülnöm se. Eldőltem a nappaliban az ágyon, a kisasztalt odahúztam, a fiam a kisszékre ült velem szemben - kirakóztunk, memória kártyáztunk, rajzoltunk, gyöngyöt fűztünk.

Pelenkázáskor nem emelgettem, hanem megtanítottam felmászni a pelenkázóra, segítettem kicsit, h ne essen le. Nem emelgettem. Viszotn mindennap lementünk 1-másfél órát sétálni.

Itthon csak főztem és bepakoltam a mosógépet, és elindítottam a mosást, de a teregetést a férjem csinálta, nem vasaltam, nem takarítottam.

Kizárólag Magne B6-ot szedtem, napi 3*2 szemet.

A 37 héten szültem, 3050 gr, és 50 cm volt a lányom.

2012. máj. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én már 38 hetes vagyok és a 20. héttől nyitva a méhszáj, 30. héttől jóslófájásaim vannak, előtte is görcsölgettem. A dokim mondta, hogy pihenjek, amennyit csak tudok!!! Meg Magne B6 eleinte 3*2, később 4*2. Plusz 500 mgos calcium pezsgőtabletta. Nekem a 34 héttől a 36 hétig letiltottak mindentől... Bolt, háztartás, stb... Akkor jött hozzám segítség. Most meg már örülnék, ha kibújna, mert már most nagy baba és nem szeretném, ha óriás bébi lenne... :))

Kitartást és tényleg próbálj feküdni, pihenni és kímélni magad! Persze tudom, hogy nehéz a 2 éves mellett!!!

2012. jún. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

25 hetes vagyok, 2 hete 2 centire nyitva a külső méhszáj, enyhe barnázás is 1 napig. 3x2 magne b6-ot és esténként 1 szem seduxent kell szednem+ no házasélet+ nem lenne szabad emelgetnem meg ilyesmi.

15 hós a lányom, aki MÉG NEM JÁR önállóan,most tanulgat, sokat kell emelgetnem azért babakocsiba, etetőszékbe ki-be. Férjem ha itthon van segít mindenben+ 1 hete felfogadtunk egy takarítónőt akik heti egyszer kisúrolja a lakást, a napi kisebb takarításokat pedig én csinálom lassan de biztosan:)

Hát nagyon mást nem tudunk tenni, nincs segítség nagyi formájában, remélem azért kihúzom én is minimum a 37-38. hétig:)


Boldog babavárást!

2012. jún. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A terhesség elejétől 2100-as volt a méhszájam volt egy hematómám 12hétig barnázgattam a hematóma felszívódott, de kiderült van egy mióma a méhfalban ami egyre jobban növekszik most 2110-es a méhszájam 3x2 Magne B6 kell szednem és sokat pihenni , csak ezt nagyon nehezen tudom megoldani a 2éves kislányom mellet ,és a nagyobbik 8éves vele is foglalkozni kell +a háztartás és a többi. Házasélet kizárva az elejétől. Nagyon vigyáz magadra és a kis manóra!!

2012. jún. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hát, a legnehezebb a tétlenség, miközben a mama vagy a férjem terelgeti a kisfiamat, de muszáj feküdnöm, mert ha felkelek, sokszor úgy érzem, leszakad a méhem :( Szerencsére a kisfiam pár nap alatt megszokta, hogy nem tudok vele úgy szaladgálni, játszani, mint előtte... Én kaptam tüdőérlelő injekciót és egy másik gyógyszert, meg persze én is szedem a Magne B6-ot.

Kitartást nektek is!

2012. jún. 2. 18:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem az orvosom azt mondta, ilyen esetekben a MagneB6 nem sokat ér a hatóanyagtartalmát tekintve. Nagyon sok tablettát kéne beszedni ahhoz, hogy tényleg hatásos legyen. Javasolta helyette a BÉRES magnézium B6-ot. És tényleg igaza volt: megnéztem, sokkal több magnézium + B6 vitamin van 1 szem tablettában. Tehát a doki nemcsak a Béres "embere" volt.
2012. jún. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

1 hete megszületett a kisfiunk, a 39. hétig sikerült kihúzni úgy, hogy az utolsó 1-2 hétben már egyre aktívabb voltam, persze nem emelgettem, de kevesebbet feküdtem, a könnyebb háztartási munkákat megcsinálgattam. A végén már magnéziumot sem szedtem. 3150 grammal, 52 centivel született a baba, egészséges, a szüléssel is minden rendben volt, a nyitott méhszáj ellenére 7 óra alatt lett meg a baba (az első fájásoktól számítva).

A kétévesem nagyon örül, hogy újra a "régi" vagyok :)

Mindenkinek jó egészséget és boldog babázást kívánok!

2012. aug. 27. 00:23
 8/8 anonim ***** válasza:
gratulálok !!!!!! Borzasztó irigy vagyok hogy te már túl vagy rajta 39+4 kismama Nagyon vigyáz magadra és a családodra !!
2012. aug. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!