Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fuzáriumos tészta. Ettünk a...

Fuzáriumos tészta. Ettünk a visszavont durum tészta termékből 1 zacskóval. Lehet baja a babámnak? Felhívnátok az orvost? 25 hetes km

Figyelt kérdés
2009. júl. 1. 07:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ezért nem kell orvoshoz rohanni, nem lesz semmi bajotok, ahhoz, hogy nálatok is hormonális változásokat okozzon sokkal többet és rendszeresebben kell enni belőle.
2009. júl. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi csak olyan tésztát használunk, amit visszavontak, átlagosan hetente kétszer eszünk tésztát. Én úgy vagyok vele, hogy ha fertőzött tésztát ettünk volna, akkor lett volna valamilyen tünete.

Egyébként pedig nem is biztos, hogy a szennyezett garnitúrából ettél. Itthon most négy zacskó tészta van, abból egynek van a lejárata 2011. 05.13 és 2011. 06. 19. között (ezek ugyanis a szennyezettek). Ezt az egyet pedig visszaviszem a boltba.

Arra vonatkozó információt nem találtam a neten, hogy utólag ki lehet-e mutatni, hogy az X. héttel ezelőtt evett tészta tartalmazott-e fuzáriumot, illetve az benne van-e még a szervezetedben. Szerintem nem nagyon tud mit csinálni a doki sem.

Üdv: 24 hetes km és egy 14 hónapos kislány anyukája

2009. júl. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Akkor lenyugodok :-)

Utolsó válaszolónak: sajnos pont ebből a tésztából sikerült ennünk, ami ekkor jár le, már én is néztem...

2009. júl. 1. 09:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Tegnap vagy tegnapelőtt láttam a TV-ben egy reggeli műsorban egy toxikológus véleményét erről a dologról, aki azt mondta, ahhoz hogy megbetegedést okozzon ez a mennyiségű gomba a tésztában, kb. napi 10 kg-ot kéne belőlük fogyasztani (mármint a tésztából). Ezt a mennyiséget szerintem senki nem tudja elfogyasztani... Így nem hiszem, hogy rátok bármilyen hatással lenne, ha igen,. akkor észre vettétek volna, mert hasmenést-hányást okoz. De bizti nem:-))

Üdv!

39+1 hetes km

2009. júl. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!