Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatelhalások miatt genetika...

Magzatelhalások miatt genetikai vizsgálatra küldött az orvos. Elsődleges véleménye alapján kromoszóma rendellenesség áll a magazatelhalások hátterében. Milyen vizsgálatokra számítsak? Ha előfordult hasonló eset nálatok kérlek írjatok.

Figyelt kérdés
Azt mondta kezelhető.Nem kell megijednem.
2009. júl. 1. 08:12
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Pajzsmirigy problémám nem lehet, mert elvetélni nem tudok. A magzat a 8.hétig rohamosan fejlődik aztán leáll és elhal.Ebből gyanítja az orvos a kromoszóma hibát. Remélem kiderül és tudják kezelni.
2009. júl. 1. 16:33
 12/25 anonim ***** válasza:

Szia,


szintén 0RH-,

mondd csak az nem lehet,

hogy volt egy korai, spontán vetélésed,

amit nem vettél észre, és amire nem kaptál injekciót?

Az is lehet, hogy valami fogamzásgátló kavart be.

Ne parázz,

a kivizsgálások után kiderül, hogyan lehet kezelni.

2009. júl. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Szia,


korai, nem észrevett vetélés?

Fogamzásgátló?


A genetikai vizsgálat szimpla vérvétel.

Utána esetleg ultrahangos vizsgálat lesz,

a vizsgálatoktól szerintem ne félj.

És egy kalappal!

2009. júl. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Már legalább 6 éve nem szedek fogigátlót.A menzeszem mindg pontos, vetélés kizárva.Nem a vizsgálatoktól félek, hanem attól, hogy azt mondják minden rendben, aztán következő terhesség és ismét elhalás.Nem tudom mi lehet, de az már nem véletlen , hogy a magzatok a 8.hétig fejlődnek tovább. Bármennyire félek a tűtől meg utálom a nőgyógyászati vizsgálatokat, most már annál jobban várom.Nem akarok még egy sikertelen terhességet,azt már nem viselném el.
2009. júl. 2. 10:50
 15/25 anonim ***** válasza:

Megértelek,

de talán nem is kell.

A tűszórás semmi nem lesz.

Gondolj arra, hogy minden vizsgálattal egy lépést teszel a babád egészségéért előre. Rohanni fogsz a tűszórásokért. :))))

Progeszteron-hiány nem okozhatja? Sok nőnél bekavar, és egyszerűen orvosolható.

Egyébként, ha ennyire rendben volt a menszeszed, akkor lehet, hogy a párodnál van gubanc.

2009. júl. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
A páromnál? Most hívtam fel egy győri genetikus professzort, a telefonba csak annyit mondott két vetélés után még nem indokolt a genetikai vizsgálat...azt hittem nyomban sírógörcsöt kapok.Mikor lesz akkor indokolt??A 3.4. vetélés után?Holnap hívom ismét, de most a magánrendelését.Kiváncsi leszek.
2009. júl. 13. 12:34
 17/25 anonim ***** válasza:

Keress másik orvost, ne ezt hívogasd!

Olyan érzéketlenek tudnak lenni. :(

Szerintem rosszul fogalmazott,

valójában megnyugtatni akart.

Azaz: nagy valószínűséggel nem genetikai eredetű a probléma, tehát orvosolható.

Egyébként meg harcold ki a genetikait,

legalább megnyugszol.

Győr?

Ott a Káli Intézetről hallottam nagyon jókat,

nincs kedved felkeresni?

2009. júl. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
A nőgyógyászom azt mondta a megyében ő a legjobb, akárhogy is gondolta nekem rosszul esett, mert szerintem igenis ki kell vizsgálni.Egyébként még azt nem értem miért van az, hogy az első 12hét a legfontosabb és mégsem kapnak több figyelmet a kismamák?
2009. júl. 14. 10:22
 19/25 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is ez a tapasztalatom.

Első tizenkét hétben kicsit a vállukat vonogatják.

Ha nagyon erősködsz esetleg adnak progeszteront.


Az nem jelent semmit, hogy híres.

A kérdés, hogy Te mennyire bízol meg benne,

mennyire számíthatsz rá.

A hírnévvel semmit nem kezdhetsz, ha Téged nem kezel megfelelően.

2009. júl. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, de őhozzá küldött az orvosom.Tegnap nem tudtam felhívni a magánrendelését, kicsúsztam az időből.Ma hívom fel,remélem azért hamar kapok időpontot.Tapasztalat azt mutatja sajnos, hogy ha fizetsz akkor kedvesebbek veled.Szörnyű,de ez van.
2009. júl. 15. 10:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!