Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valaki, akinek 27 hetesen...

Van valaki, akinek 27 hetesen is nagyon kicsi a pocija? Mostmár kezdek aggódni.

Figyelt kérdés

Ma a doki is meglepődött, pedig eddig ő tartotta bennem a lelket, hogy magas vagyok (182 cm) és emiatt nem is lesz valószínűleg nagyon nagy a hasam, ne aggódjak a méret miatt.

De ma amikor meglátott, láttam a tekintetén, hogy igen csodálkozik. UH előtt megtapogatta a hasam, s akkor már azt mondta, hogy semmi gond, nem olyan kicsi ez, csak a látszat csal.

Mégis már 3 hét múlva visszarendelt, hogy figyelemmel kísérjük a magzat fejlődését. Eddig minden méret teljesen megfelelt a korának, s most is, ahogy ellenőriztem magam, minden oké.

A kiskönyvbe ezeket írta:

Grav. 27 hét

BpD:71 mm

THQ:67 mm

AC: 212 mm

HC: 253 mm

Kp. mennyiségű mv.,durva rendellenesség nem látható, terhességi kornak megfelelő magzat. S kb. 1,2 kg a becsült súlya.

Az elején még írt vmit, de azt egyszerűen nem tudom kiolvasni. Tuti amiatt kell izgulnom.

Megmértem, s 98-99 cm a hasam körfogata.


Ja, s mki csak ámul, hogy tényleg 6 hónapos vagyok, s hogy túl kicsi ez a has. Nagyon zavar és mostmár idegesít is...


27 hetes km


2009. júl. 1. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hát nem pici egyáltalán nyugodj meg:)! Nézd csak:)!

[link]

2009. júl. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne izgasd magad emiatt. Elég magas vagy, a babának bőven van helye befelé terpeszkedni. Ha jól értem, a dokid is ezen a véleményen van :)


Én 172 cm magas vagyok, és széles csípőjű. Mikor szülni mentem a 37 héten, az ügyeletes doki elkérte a kiskönyvemet, mert 6 hónaposnak nézett és nem hitte el, mikor mondtam, hogy mikorra lennék kiírva. Szóval nekem is elég kicsi volt a pocim, de totál átlagos méretű baba került elő belőle. Szóval ne izgulj...

Ha meg úgy érzed, sok a 3 hét és előbb szeretnéd ellenőriztetni, hogy minden okés-e a fejlődésével, menj el másik dokihoz és inkább fizess ki egy újabb vizsgálatot, hogy megnyugodhass.

2009. júl. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi nyugtatást!

Most annyit kihalásztam még az első sorból, hogy: F:1K(?)

Na ez a kérdőjel aggaszt...

2009. júl. 1. 18:49
 4/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Ha bármi necces lett volna, elmondja a dokid. Úgyhogy ez biztos nem olyasmi, ami miatt aggódnod kellene!

K.1 nekem is volt a papíromon, és asszem azt jelenti, hogy a köldökhöz képest hol van a méhed teteje. Talán ha K/1 akkor alatta 1 centivel és ha 2/K akkor felette kettővel...valahogy így.

2009. júl. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 26+4 hetes vagyok és 168 cm, a pocakom 96-97 cm.

Nem tudom ez kicsi e, mert ki ezt mond, ki azt. Sajnos nekem csak a 30 hetesre kell mennem és már nagyon rég voltam, de remélem minden rendben van.

Nálad, ha az értékek rendben, akkor ne izgulj!


Boldog babavárást!

2009. júl. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szia,szerintem minden rendben van veled,nekem a hasterfogatom 28 hetesen kereken 100 volt ,most 31 hetes vagyok äs 109cm.a babad az tenleg nagy lesz,nekem 30 hetesen volt 1 kilo 40 dkg.nyugodj meg,a babad szepen fejlödik
2009. júl. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Bea24 ***** válasza:
Szerintem ne aggódj, én 34 hetes múltam, 174 cm vagyok és nekem is elég széles a csípőm, és engem is mindenki cseszeget, hogy 4-5 hónaposnak tűnök, de már nem érdekel, mert minden rendben van a manóval a pocakban. :) Teljesen biztos, hogy a Te pocid tartalma is megfelelő méretű és egészséges. :)A haskörfogatom köldöknél mérve 106cm. Boldog babavárást!
2009. júl. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én csak 164 cm vagyok, 37+4 hetes és 100 cm köldöknél a pocim! De 24 hetesen is pl. 97cm volt köldöknél. Persze azóta felette, alatt nőtt:) Pontosan akkorák a méretei amekkorának kell lennie. Nekem is azt mondják milyen kicsi a pocakom, pedig szerintem nem is!!!:) Ráadásul széles a vállam, nagyon széles a medencém (izmos alkat vagyok), ezek mellett meg pláne nem tűnik mások számára nagynak. De végülis ez tök jó, mert semmi gondom a lehajlással stb.

2009. júl. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a biztatást és hogy a méreteiteket is leírtátok. Aranyosak vagytok:-)

Így megint megnyugodtam!!!

Gondtalan babavárást Nektek!

2009. júl. 2. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!