Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes szülés előtt 28...

Érdemes szülés előtt 28 nappal TGYÁS-t igényelni, amennyiben jelenleg táppénzen vagyok?

Figyelt kérdés

Származik belőle bármilyen hátrányom? Mert úgy gondoltam, hogy így előbb kezdődne a GYED (mint a TGYÁS folytatása), ami amúgy is a baba 2. betöltött évéig jár. Szerintetek ??

A bejelentett fizum bruttó 200eFt feletti.


2012. jún. 4. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
A max. nettó gyed 96348 Ft (családi adókedvezmény nélkül). Ha ettől kevesebb a jelenlegi táppénzed, akkor érdemes előbb kérned a tgyást. De ha a táppénzed több, akkor nem.
2012. jún. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet is igényelni? Bocsi, hogy belekérdezek, de nekem jól jött volna korábban a tgys, viszont azt a felvilágosítást kaptam, hogy csak szülés után igényelhetem. Akkor visszamenőleg is? Mert én is úgy tudom, 28 nappal előbb lehet.... Vittem is a dokitól igazolást, mindent ami kell, de azt mondták, csak akkor igényelhetem, ha megszületett a baba és van taj-száma.
2012. jún. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, szülés kiírt napját 28 nappal megelőzően. Meglepődtem, hogy a GYED maximuma csupán ennyi, mindenesetre köszönöm a segítséget!
2012. jún. 4. 16:56
 4/5 sumergo ***** válasza:
Attól is függ, hogy hogyan szól- ha van- a cafeteria szabályzat. Mert én pont emiatt kértem 4 héttel a kiírt időpont előtt, mert így jártam jobban. Ugyan a gyed és tgyás közti különbséget elbuktam, ez 20 ezer volt, de 27 ezret nyertem a cafeterián.
2012. jún. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy a tgyás legyen több, mint a táppénz, hanem az alapján kell dönteni, hogy előbb kéred-e, hogy a gyed több-e mint a táppénz.

A tgyás így is úgy is fix időre jár, míg a gyedet kaphatod 28 nappal tovább, vagy ennyi nappal kevesebb ideig.


Ha 200 ezer feletti a fizetésed, akkor a táppénzed több lesz, mint a gyed - 100 ezer, míg a gyed csak 96.


Így neked megéri a szülésig táppénzen lenni, hogy 28 nappal hosszabb ideig a magasabb összegű táppénzt, és ne az alacsonyabb összegű gyedet kapd.

2012. jún. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!