Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az az ok, ami miatt az...

Mi az az ok, ami miatt az NST-n benntartanak? Nem jöhetek haza?

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen
2012. jún. 5. 12:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Kifejtenéd egy kicsit részletesebben?

Általában az nst vizsgálat 20 perc, akkor tarthatnak bent a kórházban, ha valami nagyon nem jó.

2012. jún. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

velem is ez volt anno. Nálam végül a szülést is megindították miatta, persze nem baj mivel 3 nappal már úgy is túlhordtam (csak általában 7 napot várnak az indításig)

Nekem az volt a baj, hogy a lányom csak szunyókált bent, semmire nem mozgott az nst görbéje szinte egy csík volt (kereshetek neked képet róla ha gondolod) Ilyenkor fokozottan ellenőrzik biztonságból a kismamákat, hogy nehogy gond legyen a babával (napi 1 uh+ 3 nst volt nekem a kórházban) illetve nézik, hogy a terhelésre hogyan reagál a baba (na itt volt nálam a baj, mert akkor sem aktívkodott) De a babával semmi baj nem volt. Ezek inkább olyan megelőz dolgok, hogy nehogy gond legyen. Inkább behívnak etetnek itatnak és naponta 2-3X megnéznek, mintsem hazaküldjenek és ha gond van feljelentsd őket.

Szóval nyugi nem lesz semmi baj a babával, max unatkozol pár napot a kórházban.

2012. jún. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ahogy a második is írta.


Ha egy ctg (vagy nst) vizsgálat során a szívhangja a babának nem változik, mindig egyenletes akkor elöször megismételtetik hátha alszik csak, majd ha esetleg mozog a baba de a görbe még sem leng ki (minden mozgásnál a szivritmus meggyorsul), akkor szoktak bent tartani.

Ha a pulzus rendesen emelkedik mozgásokra akkor semmi baj nincs.


Nekem a praxisban csinálják a ctg-t ahova járok. Mindig ctg-vel kezdek majd vizsgálat, közben labor... Na egyszer 30 percig nem mozgott a baba, és doki megvizsgált majd vissza küldött a ctg-re. a vizsgálattól felébredt így minden rendben volt.

2012. jún. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy mi lehet probléma ami miatt benn kell maradnunk! Nekem magas vérnyomás, vagy a picivel valami, esetleg a vizeletben valami!

Holnap reggel megyek az elsőre, és szeretnék tisztában lenni, mik azok az okok, amik miatt benn tarthatnak!

Köszönöm szépen

2012. jún. 5. 12:22
 5/12 anonim ***** válasza:

Amiért engem bent tartottak:


- durva és gyakori görcsök (semmit nem éreztem, újságolvasás közben ijesztett rám a szülésznő). Vinni akartak egyből a szülészetre


- gyakran elugró/kihagyó szívhang


- kielégítő/lassú szívhang


Bent voltam fél napot 37 hetes terhesen, mire a szülészem közölte, hogy utánam már vagy 13 kismamát fektettek be. Végül kiderült, hogy a gép nem jó ...

2012. jún. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. jún. 5. 12:29
 7/12 anonim ***** válasza:

én igy szültem tavaly.

vasárnap volt,dél.nagyon rosszul voltam egész nap 38hetese voltam,fájt nagyon a hasam.este fél 9kor bementünk mert valami tényleg nem volt ok.fél órát voltam gépen a gyerek nem adott jelet nem csinált semmit.akkor a dokim elvitt ultrahangra ahol rájött hogy 36hét óta nem nőtt a gyerek.már nem engedett haza rá 2órára megvolt a kicsim.most egészséges egy éves a kicsim.

nem megijeszteni akarlak.de szerintem már korábban megindították volna ha hamarabb észrevette volna.csak kihagytam egy hét vizsgálatot.nagyon beparáztam akkor,második baba amugy.és ugy mentem be hogy hazaenged.a lányom meg ott volt velem vizsgálaton.mehetett haza :(

2012. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hú szegény utolsó :( Jól megszívtad.

Amire még bent tartottak nst-n valakit az a baba aritmikus szívhangja volt, de ezeknél általában a terhelésnél vagy a szülés alatt beáll a normál szívverés. De nyugi ne parázz ezeken előre. Az első gyerekkel minden nst-t kb 10 perc alatt lezavartam, csak a 2. volt lusti.

Nem kell ezeken előre görcsölni, minden rendben lesz :) Esetleg előtt úgy 15-20 perccel egyél meg egy kis csokit és akkor valószínűleg ébren lesz a lurkó!

2012. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. jún. 5. 12:32
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is holnap megyek az első nst-mre :)

Nagyjából leírták, miért tarthatnak bent, de ennek csak jó oldala van: figyelnek rátok, kontroll alatt vagytok.

Azt árulja el nekem valaki, miért mondja mindenki, hogy kólázzanak, csokizzanak, kávézzanak uh meg nst előtt a kismamák? :( Szerintem nem tesz jót a babának, ha amúgy nem ivott a terhesség alatt ilyeneket a kismama, minek túráztatni a baba szervezetét...... Én viszek friss limonádét és szőlőcukrot. Komolyan nem értem minek ezek a műsz@rok...

36 hetes kismama

2012. jún. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!