Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Haematomám van, meddig tarthat...

Haematomám van, meddig tarthat a barnázás?

Figyelt kérdés
Múlt héten (13 hetesen) hétfőn véreztem, megállapították, hogy a méhlepény alul tapad és alatta van egy haematoma. Azóta feküdni kell, pihenni, viszont még mindig barnázok, meddig tart ez?
2008. ápr. 26. 08:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is kétszer véreztem, 29 hetesen, majd 33 hetesen. Nekem csak az utóbbinál derült ki, hogy mélyen tapad a lepényem (a méhszájat nem takarja), és a babám is nagoyn lent van. Én is ágynyugalomra és szexmentes életre lettem fogva. De azóta tünetem nincs, nem vérzem, igaz akkor is csak pár csepp volt mindkét alkalommal.

Én seduxent kaptam 3X felet, és Rutascorbint 3X2-t. Ezeket szedem azóta, mindkettő izomlazító, megakadályozza a méh görcsölését, ezáltal nem tágul a méhszáj és csökken a koraszülés veszélye. Nekem még egy vérzés, és bent tartanak (most nem akartam befeküdni, mert feküdni itthon is tudok)

Szóval vigyázz magadra, feküdj sokat, mert akkor sem lefele nyomja a baba a méhed, hanem inkább oldalra és nem terhelődik a lepény. Ha tudod, hogy pl jobb oldalon van a lepény, akkor inkább bal oldaladon feküdj.

De szerintem ha még mindig barnázol, szólj mindneképp orvosnak, mert az nem túl jó dolog.

És ha nem kaptál kezelést, szerintem az is kéne valami. Én a kórházban 29 hetesen 2 infúziót kaptam 24 óra alatt, és megemelték a magnéziumomat is 3X2-re.

Vigyázz magadra, mert még korán vagy, ne legyen baj belőle!! De csak nyugodtan, ne idegeskedj, aludj, pihenj,tévézz olvass, tanulj:-))

34 hetes kismama

2008. ápr. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Én is pont 13 hetesen véreztem ugyanezek miatt. Kórházból 4 nap uán hazaengedtek, de sajnos nem vettem elég komolyan a pihenést és újra véreztem. Akkor 9 napig votam kórházban, de a barnázás még otthon is folytatódott 3-4 napig. Azt mondta az orvos, hogy tényleg csak wc-re és zuhanyozni kelhetek fel. Egyébként a hematóma felszívódhat, vagy kiürülhet és ezért a kevés barnázás még jó is az orvos szerint, mert akkor tisztul ki. Azóta már elmúltak a panaszok és már nem kell állandóan feküdnöm, de sajnos pénteken a 20 hetes uh-on még mindig közel volt a lepényem a méhszájhoz, ezért további kíméletes életmódra vagyunk ítélve a 28. hétig, hátha akkorra változik a helyzet. Nem könnyű így várni hónapokat, de én például megtanultam horgolni és már egy csomó terítőt, meg baba holmit megcsináltam. Lehet, hogy sosem fogom használni őket, de legalább lefoglaltam magam. :)) Jobbulást és ne aggódj, minden rendben lesz!
2008. ápr. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!