Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi miatt lehet magas a vérnyom...

Mi miatt lehet magas a vérnyomásom? A terhesség közepéig normális volt, mára magas lett! 35+5 hkm

Figyelt kérdés

Sosem volt 120/80-ná magasabb! Ma NST-n a nővér nagyon nézett mert a doki haza engedett! 159/102 majd később 150/97 volt a vérnyomásom! Az utóbbi hetekben 140/80 alá, szinte sose megy!

Köszönöm


2012. jún. 6. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Borzalmasan felelőtlen orvos, az tuti!

Lehető leghamarabb keresd fel az orvosod, vagy legalább a védőnőt, nem viccből írom!!!

Nekem az első gyerekemnél toxémiám volt, ilyen vérnyomással ne kockáztass! Inkább menj be feleslegesen, mint későn!

A lehető leghamarabbon azt értem, hogy MOST!!!!!!!

2012. jún. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És nekem is csak a 35. hét után jelentkezett a magas vérnyomás.
2012. jún. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azonnal menj el egy másik orvoshoz. Ez lehet akár pre-eclampsia is, ami nem játék. Ha fehérjevizelés és ödéma is szerepel a tünetek között, akkor ez nagy valószínűséggel az lesz. Akkor ne habozz, azonnal kórház, mert a baba életébe kerülhet.


Ha az előző 2 tünet nem szerepel, akkor is érdemes orvoshoz fordulni, hiszen nem tudni miért magas..

2012. jún. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem csak a baba élete, a tiéd is. Hidd el, én átestem ezen. Amikor nekem mértek ekkora vérnyomást, mint neked, attól már csak 2 nap telt el a sürgősségi császárig.Majdnem leálltak a veséim. Szerencsére semmi baj nem lett se a kilányommal, se velem.

1. voltam

2012. jún. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Menj el másik orvoshoz! 35 hetesen toxémiás lettem, 2 hetet voltam kórházba, hogy beállítsák a gyógyszert. A végén középsúlyos pre-eclapsiás voltam, csak a végén volt fehérje a vizeletembe. Nem jó, ha ennyire magas a vérnyomásod, gyógyszert kéne szedned, felelőtlen az orvosod.
2012. jún. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Itthon mértem, most normális volt, nem ment 130 fölé sem! Holnap mennem kell terhes gondozásra, meg reggel is vérnyomás mérésre! A múltkor is magas volt, akkor elküldött laborba, vér és vizelet vizsgálatra, az eredményeim jók voltak!
2012. jún. 6. 20:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Remélem, minden rendben volt a terhesgondozáson!

Lehet, hogy csak ez a bolondos időjárás zavart be... Azért figyelj oda, hogy ne menjen a vérnyomásod túl magasra, és ha vizesedsz, rögtön orvos!

Kitartás! Már nincs sok hátra!

Minden jót Nektek!

22 hós nagylány anyukája

2012. jún. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Ma voltam, és minden rendben! A doki azt mondta, hogy jó a vérnyomásom, és max az ideg és az időjárás miatt mehetett fel! Szénhidrát mentes diétát javasolt, és sok folyadékot!

Köszönöm szépen aggódásod! Sok Boldogságot, és Egészséget!

2012. jún. 7. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!