Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek mikor enyhült vagy...

Nektek mikor enyhült vagy múlt el a gyakori vizelési inger a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Ma vagyok 10 hetes terhes, uh szerint csütörtökön voltam és kicsit kezdek megijedni. Tegnap éjszaka kb. 10 percig fájt a hasam, mintha meg akarna jönni, majd ma éjszaka már nem is kellett kimennem pisilni, pedig eddig az elejétől fogva mindig. És mintha már a melleim sem feszülnének annyira. Tudom, hogy a tünetek enyhülnek a 3. trimeszter vége felé, de most, hogy ez a két dolog együtt jelentkezett, félek, hogy esetleg valami baj van, pl. elhalt a magzat.
2012. jún. 9. 05:51
 1/5 anonim ***** válasza:

A hasfájás miatt a dokidat vagy a védőnődet hívd, esetleg MagneB6-ot szedj és pihenj kicsit többet.

Nem tudom hol olvastad, hogy a 3. trimeszter végén enyhülnek a tünetek (van akinél biztosan), de nekem most nőtt elég nagyot a cicim, fájogat a hasam és csak éjjel 3-4 x járok wc-re.

Ha bármi baj lenne a babával, de nincs, azt sajnos nem érzed ilyen hamar, legalábbis ezekből a tünetekből. Ne aggódj.

37 hetes kismama

2012. jún. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem a 12.héttől a szülés előtti napokig gyakori volt a wc látogatás, 32.héttől éjszaka is óránként jártam. Az utolsó napokban ez valahogy elmaradt, mondjuk a babám sem mozgott már, nem nagyon volt hely.
2012. jún. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos ez nem lesz jobb, sőt! Ahogy nő a baba, úgy kell majd egyre többször pisilni menni. De jó hír: szülés után azonnal elmúlik :-) kitartás, és Boldog Babavárást Neked!
2012. jún. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát nézd, ezeknek a tüneteknek önmagukban semmilyen diagnosztikus értékük nincs a terhesség fennmaradására nézve. Az, hogy a 10. héten enyhülnek, majdnem hogy tökéletes, tankönyvi terhességet mutat egyébként, a 8-9. héten van ugyanis a hormoncsúcs, a 10. héttől pedig a szervezet is elkezd adaptálódni a hormonváltozásokhoz, ill. a hormonok maguk sem termelődnek már olyan eszméletlen ütemben. Azaz innentől lehet számolni a tünetek enyhülésével, vagy akár teljes megszűnésével is.


A saját tapasztalatom egyébként: nekem a gyakori vizelési inger csak a 6-7. héten, meg a 36. hét után jelentkezett, a mellfeszülés meg hol borzasztó erős volt, hol elmúlt 2-3 hétre is akár. Tehát ezek ingadozhatnak, hiszen a hormonok termelődése nem teljesen egyenletes, és amikor kevesebb termelődik a szervezeted is jobban tud alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez.


(Az első trimeszterben egyébként nem a méh növekedése okozza a gyakori vizelést, tehát az, hogy ez enyhül, nem jelenti azt, hogy nem nő a méhed - gyakran erre szoktak gondolni a kismamák.)

2012. jún. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugodtam kicsit, főleg az utolsó választól! :)
2012. jún. 9. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!