Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Mennyire foglalkozto...

Kismamák! Mennyire foglalkoztok a terhességgel kapcsolatos babonákkal?

Figyelt kérdés
Nagymamámmal voltunk vásárolni és megláttunk egy nagyon édes kis ruhát.Csak 200Ft volt, mert turkálóban volt.16 hetes vagyok és úgy néz ki kislányunk lesz.Ő meg szerette volna venni nekem,én pedig hagytam, így már van egy kis ruhácskája a babának.Azóta rosszul érzem magam, hogy nem volt-e túl korai?Egyébként is olyan aggódós vagyok.De egy ruha miatt csak nem lesz gond.Mást még nem tervezünk vásárolni egy ideig.
2012. jún. 9. 10:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem lesz semmi baj.Én már 12hetesen vettem babámnak ruhát! :D
2012. jún. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

ha aggódós vagy akkor vásároljatok csak a 30 hét után

de arra is gondolj hogy nem biztos hogy 40 hétre születik, lehet korábban, akkor meg kapkodhatnátok a babaruha vásárlást meg minden..

én amúgy a 20 hét körül kezdtem begyüjteni a dolgokat amikor a kislányomat vártam,. de engem nem érdekel a babona, csak idegesíti a kismamát

csak nyugodtan..

most érkezik a kisfiam novemberben, apa lehozta a padlásról a babaruhákat,

engem nem izgat a babona..

minden jót.

2012. jún. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Én alig múltam 2 hónapos amikor vettem babakocsit. Nagyon jó áron volt. Amúgy sem lett volna pénzünk egyszerre megvenni mindent. Én nem hiszek ezekben a babonákban. Ruhákat is vettem neki ha megláttam egy szépet. Bár mindig uniszexet vettem. Jól is tettem, mert fiam lett :)
2012. jún. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Én nem foglalkozom velük, sőt és pont az "ellentétében" hiszek.. úgy is próbálok cselekedni! :)
2012. jún. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Apránként már lehet vásárolgatni. Legfeljebb maradjanak a cuccok egy darabig még mamádnál,ne vidd haza. Sokkal jobb időben elkezdeni a vásárlást, főleg ha akciós,olcsó dolgokat meg tudsz venni. Mert ha akkor épp nem veszed meg, később lehet,hogy nem fogod megkapni,csak sokkal drágábban. És azért nem mindegy mennyiért veszed meg, mert így is rengeteg pénzbe kerül,mire az ember lánya bevásárol. Nekem is voltak,vannak cuccaim, de elraktam,elrakom, nem nézegetem. (Kicsi babona.) 31hkm.
2012. jún. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Én is csatlakozni tudok az előttem szólókhoz, én sem vagyok babonás!!

Nem is szabad teret engedni az effajta negatív gondolatoknak!! :)

Mi csak annyiban voltunk babonásak, hogy nem mondtuk el csak a szüleinknek, hogy babánk lesz, a többieknek csak a 12. hét után(bár rájöttem butaság)!

De ez sem volt görcsös, volt aki rákérdezett és hamarabb megtudta a 12. hétnél!

Szerintem ,ha jól esik nyugodtan vásárolj, én azért nem tudtam vásárolgatni, mert csak későn(22.heti uh-on) derült ki, hogy fiú lesz!! :)

Én imádok ezekkel a pici holmikkal babrálni és sokszor elfog a pityergés, hogy az én kis Drágám majd ezt fogja hordani, itt fog szuszogni stb... :)

Szerintem élvezd ezt a 9 hónapot!!

Nem árt előre vásárolni, mert így mindenhez akciósan/olcsóbban hozzá juthatsz!! :)

Boldog babavárást!! :)

29hkm

2012. jún. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Mi a 19. heti ultrahang előtt nem vettünk semmit, nem babonából, hanem azért, hogy biztosak legyünk abban, hogy minden rendben van a babóval. Azt, hogy kisfiú, csak a 25. héten tudtuk meg, célirányosan csak ezután vásároltunk. 30. hétre megvolt minden, illetve a kiságyra vártunk meg néhány apróság volt vissza. Utólag már jól tettem, mert a 32. hét után már szenvedés lett volna a beszerzésük: fájdogálás, lábdagadás, miegymás, most már a hátam közepére nem kívánom a mászkálást.

Ennyire azért semmi kép ne hagyd a végére....

37 hetes kismama

2012. jún. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Kiki01 ***** válasza:
90%
Hát, szerintem is hulyeség a babona. Én a falra tudtam volna mászni mikor karácsonyra mindenféle hülyeséget kaptam a rokonoktól a babona miatt (akkor már 30 hetes voltam), holott a babacuccok igen jól jöttek volna. Még ha valaki pelust vagy popsikrémet vett volna annak is örültem volna. Én ha megláttam valami aranyosat jó áron akkor azonnal megvettem, már a terhesség felétől. Előtte csak azért nem mert még igazán nem fogtam fel hogy az a kis Pocaklakő egyszer ki is fog onnan jönni:)
2012. jún. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Én ma vagyok 10+2, és már vásárolnék :))

sokat szoktam nézelődni bababoltokban, csak nem találtam még olyan kis unisex rucit, ami annyira megtetszett volna :) mert gyönyörű fiú meg lány ruhák vannak, de ugye még nem tudom, hogy mi lesz.

Másfél hét múlva megyünk a 12. heti ultrahangra, utána tuti elmegyünk vásárolni valamit neki :)

Szóval én sem hiszek ezekben a babonákban. A pozi teszt után már az egész család tudta, a 6. heti ultrahang után, ahol volt már szívhang, a barátok is megtudták :)) ma meg már az ismerősök is :)

Szóval én nem hiszek ebben, ha egy baba egészséges, akkor nem ezen múlik. Pozitívan kell gondolkozni, semmi bajotok nem lesz egy ruhácska miatt!

Amúgy én is borzasztóan aggódós vagyok, a tüneteket hiányolom állandoan, ha elmúlnak picit :)

de nyugodj meg, minden rendben lesz!

2012. jún. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudod az van, hogy kikötheted, hogy babonából a 24-30-34-38. vagy akármelyik héten óriás hassal loholsz ruhák és babakocsi után, de több okból sem érdemes.


a. butaság.

b. lássuk be, sajnos a 24-30-34-38. hét után is történhet bármi.

c. azt is lássuk be, hogy ez nem azért történik vagy nem történik, mert már megvettél neki ezt-azt, vagy még semmit.

d. verni fogod a fejedet a falba, ha esetleg valami miatt be kell feküdnöd, vagy szigorú fekvésre fognak, és nem leszel ott a beszerzésnél.



Saját példa: kb. a 10. héttől mindig megvettem neki azt, ami megtetszett, 16. héten a babakocsit is, a 20.ra kész volt az egész szobája, berendezve, kifestve, várta, mert akkor építettük át a lakást, és jól jött ki, hogy meg tudtuk ezt is csinálni. Innentől pedig csak apróságokat vettünk neki, ruhát, játékot stb. ha valami megtetszett...


38. héten született, makk egészségesen, közel 4 kilósan.

2012. jún. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!