Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól és mitől vizesedhet...

Mikortól és mitől vizesedhet a kismama? Mikor kell orvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés
Nekem van, hogy a gyűrűm nehezen akar lejönni, és a kézfejem mikor behajlítom, érzem, hogy megdagadt. Pár órás talpalástól már a lábam is húz. Masszázs jót tesz neki. Mikortól kell feltétlenül orvoshoz menni ezzel? És honnan tudom, hogy ez már kóros, esetleg toxémia? 21 h km.
2012. jún. 9. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Toxémiához 3 tünet "kell". Magasvérnyomás, fehérje a vizeletben, és vizesedés.

Melegben szerintem szinte minden kismama vizesedik..

28hkm

2012. jún. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ilyenkor mindenki vizesedik.

Elsőnek igaza van.

Vérnyomásodat ellenőrizd,és ha az rendben, akkor nincs toxémia veszély.

A kezedet tartsd a magasba egy percre, és lejön a gyűrűd.

A lábadnál emeld meg éjjelre a matracot, én alá tettem egy takarót. Reggelre így egész jól lement. Mondjuk a combom az szülésig enyhén vizes maradt.

2012. jún. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A vizesedés velejárója a terhességnek, a meleg miatt jelentkezhetett nálad ilyen korán, nekem úgy 10 napja dagad a kezem és a lábam: a kezemen fájnak az ízületek, ha hajlítom, a bokám eltűnőben.... Ha a védőnő és az orvosod ellenőrzi legalább havonta a 2x a vérnyomásod és a vizeleted és az rendben van, akkor addig nem kell aggódni, sok alacsony ásványi anyag tartalmú ásv. víz, kevés sót és fűszert használj, ha dagadna a lábat akkor polcold fel a mellkasod magasságáig megemelve.

37 hetes kismama

2012. jún. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én egy hete enyhén vizesedek sajnos de nem vagyok toxémiás.

36h km

2012. jún. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!