Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pár nap múlva szülöm a második...

Pár nap múlva szülöm a második babám, eddig nyugodt voltam de most kezdek kiborulni milyen lesz?

Figyelt kérdés

2,5 éves a "nagy" akivel fantasztikus a kapcsolatom, a kistestvért örömmel várja...

Én most kezdtem aggódni hogy milyen lesz 2 gyerekkel? Hogy tudom mindkettőnek megfelelően kielégíteni az igényeit? Tudom majd az új babát is ugyanannyira szeretni, jó anya leszek?

Tapasztalatok?:(


2012. jún. 12. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Én pár nap múlva szülöm a harmadikat. :-) A nagyok között pont két év van, a középső és a kicsi között csak 22 hónap lesz.

Eleinte bennem is felvetődött a kérdés, hogyan tudom majd a másodikat is úgy szeretni, ahogy az elsőt, de pillanatok alatt bebizonyosodott számomra, hogy igaz az, miszerint a szeretet nem osztódik, hanem sokszorozódik. Ne aggódj, lehet két gyereket egyformán szeretni, most már nem is tartok ettől, mert ha kettőt lehet, akkor hármat is.

Egyetlen titka van a kis korkülönbségnek: jól kell szervezni a napokat, akkor nem lesz baj. Én igyekeztem a kezdetektől egy közös napirendet kialakítani a két gyereknek (persze ugye ahogy nőtt a kicsi, úgy változott folyamatosan) és elég jól sikerült. Ne feledd, hogy a kicsi már kész családba érkezik, neki természetes, hogy már van testvére - pocakban is megszokta, ismeri a hangját, stb. Így nem is olyan nehéz összehangolni a dolgokat. Ha jól fel tudtad készíteni a nagyobbodat és nem kell számolnod részéről különösebb tesóféltékenységgel, akkor semmi gond nem lesz. Nekem könnyebb volt, mint vártam. Nagyon szépen belesímult az életünkbe a második babó, semmi extra problémát nem okozva. Mostanra meg elválaszthatatlanok, remekül játszanak együtt, imádják egymást, óriási segítség nekem, hogy a két nagy órákon át képes eljátszani.

Sok boldogságot a két gyerekes élethez!

2012. jún. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Arra legyél elkészülve hogy ugyanúgy nem fogod szeretni a két gyereket. Persze mindenki azt hazudja de nem igaz.

A hormonok gondoskodnak róla hogy a kicsit jobban óvd, és pátyolgasd az első időkben. Majd kiegyenlítődik a dolog, de két külön egyéniségről beszélünk /főleg ha az egyik fiú a másik lány/ ezért lehetetlen egyformán szeretni őket.

2012. jún. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Ez hülyeség, kedves második. Lehet, hogy nálad valami defektes, de én akkor se tudnék különbséget tenni a két gyerekem között, ha puskát tartanának a fejemhez. És a legtöbb ember így van ezzel. Az nem a szeretet mérőfoka, hogy a kicsit többet ölbe veszed, jobban pátyolgatod, csupán a szükségleteiből adódó természetes dolog. De ettől nem fogod kevésbé szeretni a nagyobbat.
2012. jún. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én sem tudok köztük különbséget tenni. Mivel a kicsi még többet alszik a nagyot is tudom babusgatni. 18 hónap a korkülönbség nálunk. Az első 3 hónap kicsit nehezebb volt, de összehangolódtunk. Most van egy kis féltékenység, mert a pici kúszni kezdett, és jobban hozzáfér a nagy játékaihoz, de a naggyal már könnyebb megbeszélni a dolgokat. Egy dologra figyelek nagyon, hogy mindkét gyerekkel legyen olyan idő, amit csak kettesben töltünk.
2012. jún. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem azt írtam hogy különbséget teszek hanem hogy nem tudom őket egyformán szeretni mert az egyikben ezt szeretem a másikban azt.

De elnézést kérek tőled a defektes agyammal ja és üdvözöld helyettem a klónjaidat.

2012. jún. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Micsoda szánalmas, ostoba alakok járnak ide, elképesztő....
2012. jún. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az a szánalmas, hogy nincs agyad felfogni a valóságot...
2012. jún. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!