Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Down-kór eredményemmel itt...

Down-kór eredményemmel itt nagy a gond? Kombinált teszt eredménye:12hét4nap UH szerint. PAPP A:1315. 00miu/L 0.52MoM Szabad b-hCG:24.70Ng/ml 0.83MoM Tarkóredő: 1.24mm 0.96 Down-kór előfor. : 1:600 Edwards-kór: 1:21000 (41éves)

Figyelt kérdés
2012. jún. 13. 09:46
 1/2 anonim ***** válasza:

A korod miatt lett viszonylag magas a Down, én 25 vagyok, ugyanilyen eredményekkel (de tényleg ugyanilyenekkel!!!) a Down szűrés 1:5000-hez lett.


Azóta megszületett, egészséges 5 hetes nagy lány.


1:150-hez. Ez a kulcs, ha ettől nagyobb a kockázat, akkor amnio, de neked a korod miatt is ajánlani fogják.

2012. jún. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem nagy a gond,ám én a helyedben-a korod miatt-bevállalnám az amniot.Nekem a 2. gyereknél-35 évesen-pozitív volt a kockázat Down kórra,megcsináltattam az amniot,minden rendben volt.Most 39 éves vagyok,egyből vállaltam a CVS-t(holott az UH-on minden tökéletes volt,ráadásul direkt a Hajdu Krisztina genetikushoz mentünk-a 12. héten csinálták-mert akárhogy nézem ezek a tesztek csak kockázatbecslések.Tudom,van rizikója ezeknek a beavatkozásoknak,ám a teszteknek is,mert mi van,ha pont én vagyok az az 1,akinek mégis beteg a babája?
2012. jún. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!