Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes kismama vagyok....

9 hetes kismama vagyok. Voltam az 5. héten dokinál, szivhang még nem volt. Mikor vannak a legfontosabb időpontok?

Figyelt kérdés
Azóta kijöttem dolgozni külföldre itt akarom a 12 hetes Uh-ot.Viszont megyünk haza a 16.hetes vérvételre az AFP -re és természetesen a többi vizsgálatot is megcsináltatom(fog,bel,vérv.)Elég ez igy ez az időpontok vagy ti mit javasoltok,augusztus végéig szeretnénk maradni.Vagy haza menjünk hamarabb??
2012. jún. 13. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Így van ahogy írtad. A legfontosabb vizsgálatok:


12 hetes UH, általában ekkor csináltatják meg az első nagy labort, vércsoportot, esetleg toxoplazma vizsgálat. Ekkor érdemes megcsináltatni a Down-szűrést (ez fizetős).


16 hetesen van AFP, illetve Hepatitis B vizsgálat. Nőgyógy. vizsgálat.


18-20. héten egy újabb genetikai UH. Nőgyógy. vizsgálat.


24-28 hét között van a cukorterhelés, újabb labor.Nőgyógy vizsgálat.


32. hét körül egy újabb UH. + nőgyógy vizsgálat.


36. hét nőgyógy. vizsgálat


36. héttől NST hetente.



Persze a fentiek, csak körülbelüli adatok, dokija válogatja, hogy mit mikor csináltat meg.

Szerintem, ha hazajössz a vizsgálatokra, akkor maradj addig külföldön, míg jól érzed magad.



Kívánok minden jót!



Boldog babavárást!

2012. jún. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod ,nagyon megnyugtattál.De a kötelező vizsgálat amiket irtál a 12.hétre az csak a 16.ba tudom megcsináltatni otthon magyarba.Nem gáz??
2012. jún. 13. 20:36
 3/4 anonim ***** válasza:
.
2012. jún. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első vagyok, bocs, hogy ilyen későn írok... a 12. hetes UH genetikai vizsgálat. Jó lenne, ha meg tudnád csináltatni, akár ott, ahol most vagytok. Ilyenkor nézik, hogy van-e orrcsont, illetve a nyaki tarkóredőt (NT-t). Ha az orrcsont nincs jelen, vagy a nyaki tarkóredő nagyobb a kelleténél, akkor az utalhat Down-korra. Ha nagyon nem tudod megoldani, hogy megcsináltasd ezt a vizsgálatot, akkor érdemes lenne levetetni a Down-szűréshez a vért (nem a 12 hetest, hanem a későbbit 16 hetesen, viszont ha jól tudom, akkor ennek az ára már 18 000 ft lenne.) Bár tényleg az lenne a legjobb, ha a kötelező vizsgálatokon részt tudnál venni, ez a pici érdeke!!!
2012. jún. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!