Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vajon mennyi gyedet fogok így...

Vajon mennyi gyedet fogok így kapni?

Figyelt kérdés
Most tp-zen vagyok.Erre kapok 80500ft-ot.Akkor gyednél mire számítsak?35hetes km.Köszönöm a választ.
2009. júl. 4. 12:07
 1/2 anonim ***** válasza:
A GYED ha jól tudom 70%,mint a táppénz,csak a GYED-ből vonnak 9% nyugdíjat és 6% tb-t!
2009. júl. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, az első honnan vette az információit, jó lenne, ha csak ennyit vonnának belőle.


A gyed-ből 18% SZJA-t és 9,5% nyugdíjjárulékot vonnak.

A tgyás-ból 18% SZJA-t.


A táppénzt pedig nem feltétlenül 70%, attól függ, hogy az illető mennyit dolgozott. Ha nincs két éves munkaviszonya, vagy kórházban van, akkor csak 60%. (Egyébként ezt módosították most 60%, illetve 50%-ra.)


Mivel egyik ellátás nem lehet a másik alapja, ezért fontos lenne, hogy mennyi ideje vagy táppénzen, mikor fogod igényelni az ellátásokat. Ezen felül még attól is függ, hogy az igénylést megelőző naptári évben kaptál-e valamilyen jogcímen (pl. prémium) plusz pénzt vagy csak a havi bruttód van.

2009. júl. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!