Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nincs valamilyen törvény vagy...

Nincs valamilyen törvény vagy jogszabály?

Figyelt kérdés

Kicsit fura gondom van, de nekem nagyon fontos lenne megoldani mihamarabb.

Nem messze tőlünk teheneket tart egy ember a faluban, a probléma csak az, hogy a földje végére viszi ki a trágyát, nyílt terepre, pár száz méterre a házunktól. És ha éppen úgy fúj a szél, akkor se ablakot nyitni, se teregetni se megmaradni nem lehet az udvaron a szagtól! Nem tudtok valamilyen jogszabályt, ami esetleg kötelezné őt a zárt tárolásra? Ha megszületik a kisbabám még csak esélyem se lenne kivinni a "friss" levegőre. Még időben szeretnék cselekedni, amíg meg nem születik.

Azt ne írjátok, hogy menjek be a problémámmal a polg. mesteri hivatalba, mert az már halott ügy. Ők nem tudtak mit tenni állítólag. Még azellen sem, hogy az illető a főúton végighajtsa a tehéncsordát a legelőig, tiszta tehénlepény minden, na arra menni kocsival is egy élvezet, de hát kifizeti a pár tíz ezres büntetést és el is van rendezve.


2009. júl. 4. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem most hiába írunk neked jogszabályt, feleslegesen lebegtetnéd meg a fickó szeme előtt. Sajnos az ilyet, csak hivatalos úton lehet intézni, így foganatosítható.

Be kell jelenteni a jegyzőhöz, neki kell hivatalosan kivizsgálnia a panaszt.


Üdv!

2009. júl. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az oké, de ha legalább tudnék mire hivatkozni, akkor már ellehetne indulni valamilyen úton...
2009. júl. 4. 18:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hat most arra gondoltam, hogy ezt a kerdesedet tedd fel az allatok rovatba, mert azt sok allatbarat, meg jogszabalyt ismero olvassa.

Talan mondanak valami okosat neked ott, hogy hova menjel intezkedni.

Egy ora mulva ujbol felteheted ezt a kerdesedet, ird oda is be.

Remelem ott lesz aki ir egy jo otletet neked!:)

2009. júl. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A Polgári Törvénykönyv 100.§ leírja, hogy a tulajdonos a dolog használat során köteles tartózkodni minden olyan magatartástól, amellyel másokat, különösen szomszédait SZÜKSÉGTELENÜL zavarná...stb

Ezt nevezik szomszédjognak, valóban a jegyzőnél panaszt tehetsz, ha pedig ő nem intézkedik erre a §-ra hivatkozva pert is indíthatsz...hogy milyen eredménnyel azt én nem tudom megmondani.

A www.magyarorszag.hu-n nézz szét a jogszabálykeresőben, írd be, hogy állattartás vagy hasonló címszavakat.Fejből én nem tudok ilyen tartalmú jogszabályt.

Üdv:

egy harmadéves joghallgató

2009. júl. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi csirketartással foglalkozunk,igaz külterületen.D minket is kötelez a környezetvédelem a trágya biztonságos elszállitására ill.letakart tárolására,pedig nálunk ház messze nincs a közelbe.Szerintem ha a hivatal nem hajlando intézkedni akkor az illetékes környezetvédelmi hivatalnál tudsz be4elentést tenni.RÓBÁLD MEG!Egyébként az ilyet már nagyon komolyan büntetik nem pár 10000 forintra.35h
2009. júl. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!