Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik az a törvény vagy...

Melyik az a törvény vagy jogszabály, amely védelmezi a kismamákat ill. tartalmazza a jogait, védi a munkáltatóval szemben?

Figyelt kérdés
7 hetes kismama vagyok és szeretnék tisztában lenni azzal, hol találom meg a jogaimat és kötelezettségeimet leírva. Egy nagyon kicsi cégnél vagyok irodavezető és nem tudom, a főnököm hogyan fog reagálni, ha bejelentem, hogy babát várok! Ő mindig ragaszkodik az előírásokhoz, ezért szeretném már előre elkészíteni, elolvasni, ha belém kötne, meg tudjam magam védeni!
2010. jún. 1. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Munka törvénykönyve
2010. jún. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, lemaradt a link:

[link]

2010. jún. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor innen kimásolom a szükséges paragrafusokat egy helyre ... azt hittem van vmi külön rendelkezés a MT-n kívül. Nagyon köszönöm a segítséget!
2010. jún. 1. 17:56
 4/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


ezt én nyitottam nemrégiben., beszéltem munkajogásszal is.egyszóval a törvény egy nagy sz@rt sem ér. okés hogy nem küldhetnek el, de ha esetleg idegeileg kiborítanak, ellehetetlenítenek, nem tehetsz semmit, nem tudod bizonyítani. én azóta is dolgozom, türök, és nagyon rosszul esik hogy továbbra sem néz semmibe a főnök. a közvetlen kollegák most kaptak 30ezres fizuemelést, nekem meg maradt az hogy örülök ha dolgozhatok még egy darabig.


neked azért sok szerencsét. biztosítsd a főnöködet hogy szeretnél végig dolgozni, vagymond el terveidet hogy meddig szeretnél, remélhetőleg a tied nem lesz ennyire galád és nem támad hátba.


gratulálok a babához

2010. jún. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó Válaszoló! Köszönöm szépen a linkedet, Neked pedig sok erőt és kitartást kívánok ... nem vagy könnyű helyzetben!!!! Majd a Picikéd kárpótol az összes gonoszságért!!! Ők meg majd visszakapják az élettől .... Vigyázz Magadra!
2010. jún. 1. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!