Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénz, munkaviszony, Segítség!?

Szanka kérdése:

Táppénz, munkaviszony, Segítség!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azért fordulok ismét hozzátok, hátha okosabbak leszünk együtt. 28 hetes kismama vagyok, a munkáltatómnak, mikor elmondtam, hogy terhes vagyok elküldött. Munkanélkülim most járt le, de így mivel nem munkaviszonyból mentem volna el szülni nem kaptam volna meg a gyermekágyási segélyt, meg kevesebb lett volna amit kapok alanyi jogon. Szerencsére megoldódott a helyzetem, sikerült bejelenteni, magam után fizetem a járulékokat. A munkáltatómmal úgy egyeztünk meg, hogy amint lehet elmegyek táppénzre. De mennyi idő után lehet elmenni táppénzre bejelentés után? EGy hónap?

Nem találtam semmit ehhez kapcsolódóan az interneten, csak munkaviszonyból lehet elmenni táppénzre.

Előre is köszi :)


2012. jún. 15. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:
A munkáltató nem küldhetett volna el, ha terhes vagy. Indíts munkaügyi pert - hacsak nem írtál alá egy közös megegyezést....
2012. jún. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Így van, azért nem rúghatott ki mert terhes vagy. Ez törvénybe ütközik.

Amúgy, én úgy tudom hogy elmehetsz akármikor táppénzre.

2012. jún. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mihamarabb keress fel egy ügyvédet, hidd el megéri!!!

Cégemnél egy kismama hasonló eset miatt a per végén több, mint 2 milliót kapott. Komolyan megéri. A bíróság nem szereti és büntetni az ilyen munkáltatókat.

2012. jún. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!