Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megcsináltatjátok az integrált...

Megcsináltatjátok az integrált tesztet? Nekem a védőnő azt mondta, hogy veszélyes lehet az is. Akkor? Mennyire érzitek szükségesnek?

Figyelt kérdés
2009. júl. 4. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
21%

Nem. És szivem szerint AFPre sem mennék, ha nem lenne kötelező. Hisz ha beteg lenne a babám, akkor sem vetetném el, mert attól még az enyém, és szeretem.

Az integrált teszt sem tud többet, mint a sima AFP, de a félős anyukáktól jó lóvét le lehet húzni érte...

2009. júl. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
az integrált miért veszélyes? ott csak vért vesznek. Egyébként ha jó az afp akkor szerintem nem szükséges.
2009. júl. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha minden aron meg akarod szulni akkor ne vallalj semmi fele tesztet,ha azt szeretned hogy egeszseges gyereked szulessen akkor ne nezd se a penzt se azt a o,ooo... szazalek veteles veszelyt ami pl.az amnional van.
2009. júl. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

16 hetes terhes vagyok és nem fogok integrált tesztet csinálni. Nagyon sok pénz (persze a baba egészsége mindent megér) és én feleslegesnek érzem. Fiatalnak érzem még magam az ilyen tesztekhez (24éves vagyok), és nagy része úgyis csak a pénzlehúzásról szól. Most fogok menni az apf-re, és erről is kétes véleményeket olvastam... De persze ami kötelező az kötelező. :-)

Boldog babavárást

2009. júl. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszélyes az integrált teszt. Én voltam, és amnion is. Nem is hallottam ekkora ostobaságot, hogy az integrált veszélyes lehet. mitől? Hisz vért vesznek, és ultrahangoznak. Sok védőnő mondd okosakat. 24 hetes kismama.
2009. júl. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt komolyan mondta a vedonod es nem csak poenkodott, akkor azt javaslom, hogy a kesobbiekben ne hallgass ra. Ugy nagyjabol semmiben. Mert ha ezzel nincs kepben, akkor nem hiszem, hogy peldaul az ujszulott egeszsegevel kapcsolatban jo tanacsot tudna adni...

Az integralt teszt valoban csak vervetel, semmi tobb. Ha ez veszelyes, akkor a cukorterheleses vizsgalat miatt mar milliardokat lehetett volna elperelni az allamtol. :D

Az integraltat en megcsinaltatnam, az afp (vagy apf, mindig keverem) nem, mert annak nem sok ertelme van, nagyon nem megbizhato. Europa donto tobbsegeben mar reg nem hasznaljak. Egyebkent en kulfoldon elek, az integralt teszt itt ingyenes, semmikeppen sem hagyom ki. De en ugy hallottam, hogy Magyarorszagon is vannak mar korhazak, ahol ingyenesen megcsinaljak kampanyszeruen.

2009. júl. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi veszelyt rejt egy vervetel? Valtoztass vedonot!
2009. júl. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Es azok a kismamak akik meg fiatalabbak 30 evesnel,ajanlatos nekik is a szures,mert a statisztikak szerint sokkal tobb fogyatekos gyerek szuletik 30 even alul mint felul epp azert mert akkor sok vizsgalat meg nem kotelezo.
2009. júl. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólónak! Éppen azért fontos lenne mindenkinek, főleg a fiatal kismamáknak, mert nekik nem kötelező és így a beteg gyermekek 75%-át ők szülik.

Drága? Lehet. De kérdem én azoktól, akik ezt mondják, hogy mi a drága, ha a gyerek egészségéről van szó? Arról már nem is beszélve, ha baba megszületik, akkor nem havi 30ezret fogsz rá költeni, hanem sokkal többet. Ráadásul azért az elején még a nagy többség dolgozik, könnyebb kifizetni ezt az összeget, mint majd a Gyedből, gyesből stb. az egyéb költségeket. Ha valaki nem tud "áldozni" ennyit a gyermeke egészségéért, akkor hogyan fogja felnevelni? Egy gyerek pénzbe kerül, nem is kevésbe.

Az a vélemény meg felháborító, hogy nem ér semmit még az AFP se. Igen, valóban az AFP már nem ér túl sokat, mert még 20éve ez is több volt a semminél, de az integrált teszttel már jóval több tényezőt ki tudnak mutatni a vérből. Aki szerint ez felesleges... Nem kívánom senkinek, hogy beteg gyereke szülessen, na de így felfogni...

Amúgy meg nem veszélyes, két vérvétel az egész, nem fáj. És csak ha nem jók az eredményeid, akkor végeznek amniocentézist vagy korionboholy-mintavételt.

De bővebben itt olvashatsz róla:

www.fetalmedicine.hu

Ha csak nem sajnálod te is a pénzt rá, akkor menjél és csináltasd meg, én mindenképpen ezt tanácsolom.

2009. júl. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!