Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 alatti egészséges kismamák....

30 alatti egészséges kismamák. Megcsináltatjátok a kombinált tesztet?

Figyelt kérdés
12 hetes korban lehet megcsináltatni, vérvétellel mutatható ki különféle rendellenesség vagy épp az, hogy minden rendben. Díja: 9000FT
2011. szept. 7. 14:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én igen! Sőt, én az Istenhegyi klinikára bíztam, ott még drágább volt! De én úgy voltam vele,hogy más, hülyeségre is költöttem már el ennyit, nem a gyereken spórolok!
2011. szept. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen!


De vannak orvosok/kórházak, akik szerződésben állnak a Sejtbankkal, és úgy ingyenes!! Nekem is így volt! Nézd meg a honlapon, hol ingyenes!

2011. szept. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
igen, mivel a Margitban ingyenes! 30km
2011. szept. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Meg. Hosszas győzködés után megcsináltattam. Tök feleslegesnek tartottam. De a 28. hét körül volt egy kis gond az ultrahang eredménnyel. Azt mondta a doki, hogy mivel megcsináltattam ezt a kombi tesztet nem kell vele foglalkozni. Szóval örültem neki, hogy végül hosszas rábeszélés után megcsináltattam. Nagyon pontos, megbízható eredményt ad.
2011. szept. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én megcsináltattam, de itt ingyenes volt.


(9000 Ft-ért is megcsináltattam volna, mert 35 alattiaknak alapból nem ajánlanak más szűrést az afp-n kívül, viszont az afp egy kalap kaki kb )

2011. szept. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi igen!!
2011. szept. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Megcsináltattam, ingyen, de soha többet!

Magas kockázat jött ki, utána majd 2 hónapig kb. idegbeteg voltam, genetikai tanácsadás, aminocentézis,várni minden eredményre. Felesleges idő és pénzpocsékolás. Akkor inkább az amniocentézis...az se mutat ki mindent, de az nem kockázatbecslés, és 100% pontosságú.

Ugyanolyan megbízhatatlan a kombinált teszt, mint az AFP, hiszen kockázatbecslésről van szó, nem konkrétan azt vizsgálja, hogy a TE babáddal mi van...hanem x veled azonos adatú emberből ugyanilyen értékeknél hány baba lett beteg...

Szóval én egyáltalán nem ajánlanám, akkor ha nagyon szeretnél utána menni a dolgoknak, akkor magzatvíz vizsgálat, az több, mint 100 genetikai betegséget ki tud mutatni.

2011. szept. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
És mi van a nyíregyháziakkal? Senki nem tud ezzel kapcsolatban mondani semmit. Eddig nem kelett fizetni érte de most szeptember 1.-töl fizetni kell. De meg sem csinálták, mert állitólaga mikor megyünk a genetikai vizsgálatra akkor szokták meg csinálni. Érthetetlen ez számomra , pedig én is szerettem volna megcsináltatni.
2011. szept. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a 14.31-es válaszolóhoz,azzal a különbséggel,hogy én integrált tesztet csináltattam-25000 ft-ért-aminek 95%-os a találati aránya,ennek ellenére az is csak kockázatbecslés...igen vacak eredmény jött ki-pedig fiatal voltam,semmi genetikai rendellenesség nem volt a családban,és volt már 1 egészséges gyerekem-bevállaltam az amniot.Kiderült minden oké.Úgy döntöttem,a 3. babánál-a kockázat ellenére is-inkább a CVS-t,vagy az amniot vállalom.
2011. szept. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenki menne amniora vagy cvs-re, akkor tutira nem 1% lenne annak a vetélési kockázata, hanem legalább 10... nem véletlen, hogy arra csak azokat a kismamákat küldik, akiket kiszűrnek ezekkel a vérvételekkel, vagy a koruk indokolja. Mert kockázatosak (1:100 a vetélési kockázat az amnionak, a cvs-nek ennél is nagyobb, mert azt korábban csinálják, 2-3% kb) míg a vérvételnek semmilyen kockázata nincs.


A vérvétel valóban nem 100%-os, de arra pont jó, hogy kiszűrje azokat, akiknél rizikósabb, hogy beteg esetleg a baba, és érdemes lenne megcsinálni a komolyabb vizsgálatot. Persze rossz, ha kiderül, hogy nem lett jó ez a teszt, és lehet mondani, hogy felesleges volt, mert mégis egészséges a baba... De ez ettől még nem felesleges, és nem is rossz. A legrosszabb eredménnyel 1:2 is lehet egészséges a baba, csak már ott van benne a rizikó, és ha az ember biztosra akar menni, akkor érdemes megnézni a baba kromoszómáit.


Külföldön egyébként ez a rutin vérvétel. Míg az egyesek által ajánlgatott invazív beavatkozások sehol nem azok, azoknál végzik el, akiknél vagy a koruk, vagy a vérmarkerek nagyobb rizikót mutatnak. Én senkinek nem ajánlgatnám az amniot csak úgy, mert lehet, hogy 100%-os bizonyosság, de láttam én már emiatt elvetél kismamát (kórházban dolgoztam) volt, olyan, aki utána kapta csak meg az eredményét, hogy egészséges lett volna a baba...

2011. szept. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!