Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vadidegenek és ismerősöknek...

Vadidegenek és ismerősöknek miért az az első kérdése hogy hány kilót híztam? 26+4 hetes vagyok és 6,5 kiló van rajtam. Elég nagy a pocim, de nem nagyon látszik a + kiló. Már nagyon bosszant a dolog.

Figyelt kérdés

Nem értem hogy miért ezt kérdezgetik, ahelyett hogy azt kérdeznék hogy hogy vagyok, fiú vagy lány lesz-e...stb. Vagy sok lenne ez a kiló?? Sajna ki is derült hogy magas lett a terheléses cukrom, így diétán vagyok, bár szerencsére nem éhezem. Engem nagyon zavar hogy ezzel vannak elfoglalva és ez az első kérdésük.

Mert az más ha egy kismama ezzel foglalkozik, azt természetesnek tartom mert mindenki a babáját félti és szeretne nem sokat hízni, de ez!!!


2009. júl. 5. 09:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom két kédést tett föl terhességem alatt; mind a kétszer: Mennyit híztál? Semmi mást. Pedig ő nem idegen. Sajnos, az emberek szeretnek csámcsogni. Én azt válaszoltam, hogy ez most engem nem érdekel, csak a babám.
2009. júl. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de én sosem kérdeznék ilyet senkitől. Bunkók az ismerőseid nagyon...

Sosem kérdeznék ilyet egy nőtől. Még akkor se, ha kövér de ha terhes akkor meg pláne. Ilyenkor minden nő hízik, kit érdekel... szerintem nem egészséges ha valaki csontsovány az egész terhesség alatt.

Biztos, hogy az ember meghízik ha terhes. Bár én nem tudhatom, de szerintem ez vele jár. Utána az ember majd lefogy, de most a baba a lényeg. És ez a kis eltérés semmi! Más sokkal többet felszed.

Na de amúgy jól vagy, hogy viseled a terhességet? :)))) Ha ez az első akkor hogy tetszik a babavárás? :)))

2009. júl. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen! A terhesség alatt sok ilyen ostoba kérdésre készülhetsz még! Valóban az az igazság, hogy az emberek szeretnek csámcsogni. Én például egy dekát sem híztam a baba súlyán kívül a terhesség alatt, és mindenki azzal húzott, hogy milyen pici lesz a baba. Én is sokszor felidegesítettem magam ezen! A lényeg, hogy örülj annak a csodának a pocidban, és tudod, az egyik füleden be, a másikon ki. Persze ez nem könnyű, hiszen ilyenkor, sőt a baba születése után is hiperérzékenyek vagyunk, főleg a hülyeségekre!
2009. júl. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én rendesen büszke vagyok a felszedett kilókra.156 cm és 48 kg voltam,most 60.Rám fért...kicsit nagyobb lett a fenekem,tőlem is mindig kérdezgetik,de hosszú idő óta most érzem jól magam,remélem rajtam is marad.Nem érdekel más véleménye.
2009. júl. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Én is bunkóságnak tartom hogy ezt kérdezgetik (idős nők a szüleim ismerősei!) mintha ez lenne a legfontosabb dolog.

Szerencsére azért jól viselem a terhességet, büszke vagyok a pocimra, és imádom a babám minden egyes mozdulatát! :) És természetesen már nagyon várom hogy megszülessen, de ezt az időt is ki akarom élvezni. :)

2009. júl. 5. 10:57
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap én is felhúztam magam. Nálam pont az ellenkezője a helyzet, tényleg csak pocira híztam eddig, és a BARÁTNŐM kezdett el velem kötekedni, hogy igazán ehetnék normálisan, mert illene már híznom. Mert hogy csak egy púp van a pocimon, azon kívül nem látszik, hogy terhes vagyok. Hát, pedig normálisan táplálkozom, sosem éhezek. Mindez abból indult ki, hogy találkoztunk, beültünk egy fagyizóba és én mondtam, hogy se sütit, se fagyit nem kérek, mert nem kívánom. Ebből ő arra következtetett, hogy "éheztetem" a gyereket, mert nem akarok hízni. Hát, köszi. Ez nekem se esett jól. Pedig hozzá kell tennem, hogy pár kilós plusszal kezdtem a terhességet, tehát nem vagyok épp sovány. Sajnos hozzá kell szokni. Az emberek imádnak kombinálni, élnek halnak érte, hogy egy kicsit alázzanak:) Tisztelet a kivételnek. Bocsi, ha hosszúra sikeredtem!

27 hetes pocis

2009. júl. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tőlem még nem kérdezték, még nem is igazán látszik, hogy kismama vagyok. De ami a leginkább felbosszantott, hogy amikor elsőnek mentem a védőnőhöz, akkor azt mondta hogyha az elején hízok az csak azért van mert nassolok, úgyhogy ne egyek édességet és kenyeret sem. Szívem szerint megkérdeztem volna tőle hogy akkor most diétázzak?! Amit megkívánok azt úgyis megeszem. Különbenis nálunk a családban mindenki inkább az elején hízott a végén meg nem. Szerintem ez teljesen egyénfüggő.

11 hetes km

2009. júl. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Furák az emberek, és imádnak másokon csámcsogni.

Engem a védőnő 25 hetesen (akkor jártam 5 kilónál) meg is dícsért hogy csak ennyit híztam. Azóta 2 hét alatt durván 1 kiló jött fel, de szerintem ennek egy része víz, mert ahogy látom magamon ebben az időben vizesedek. :(

2009. júl. 5. 12:19
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia, én is ebben az időben kezdtem vizesedni. Ne foglalkozz az ilyen korlátolt kérdésekkel. Nekem van olyan kollegám, aki az mesélte, mellette a konditeremben egy terhes csak szokott futni. Mindezt a 7. hónap végén. Mögötte a csajok (ő is az) könnyes szemmel röhögtek. Én meg nem is mondtam neki, hogy már 5 hónaposan is fulladni fog, nem még futni??


Amúgy én most 5 és fél kilónál tartok. A cukorterheléses mizéria után én is mérsékelten kívánom csak a cukrot, nincs ezzel semmi baj. 4 hete nem jött fel semmi, sőt volt, hogy kevesebb is: a víz szaladgál le fel. Az orvosom örült neki és a baba is átlagnál nagyobb, UH-n kis pufi is, másfél héttel a kora előtt. Ereszd el a füled mellett az okoskodókat és az irigyeket. A babával törődj csak. A barátnődnek meg mondd meg, hogy ne képzeljen már ilyeneket rólad - ami a mamának jó a babának is.

2009. júl. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. 31 hetes km
2009. júl. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!