Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » PCOS kismamák Hogy volt...

PCOS kismamák Hogy volt nálatok? Mennyire volt nehéz teherbe esnetek? Megmaradt a terhesség? Normális volt a ciklusotok meg e menszesz vagy volt valami eltérő dolog bármi?

Figyelt kérdés

2012. jún. 16. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Eltérő dolog csak az inzulinterhelés volt, meg a ciszták. 28 napos ciklusok, szép bőr, nulla túlsúly - durva IR-rel és cisztákkal.


Metformin szedés után kezdtünk próbálkozni, a 3. hónapban jött össze a manó, már hat hetes. :)

2012. jún. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi még csak próbálkozunk. PCO, IR. Lassan egy éve nem jön a babócánk, ebből lassan 4 hónapja szedem a Merckformint, és 2 hónapja diétázom.
2012. jún. 17. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
pcoses kis ciszták mindkét petefészekben, nem volt IR-em, cukrom is jó volt. Csak clostyt szedtem, első hónapban babás lettem. Most lassan már 15 hetes kismama vagyok. :)
2012. jún. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
En gyogyszert nem szedtem, csak termeszetes gyogymodokkal probalkoztam, kb. 3-4 honap utan jött a babus, mostmar 7 honapos "nagylany" :-) elötte 50-60 napos ciklusok, sok-sok kis ciszta mindket petefeszekben es ultrahanggal igazoltan semmi peteeres. Az "adott" ciklusban persze nem voltam ovulacio-kontrollon... :-)
2012. jún. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az elsőnél ciszták, rendszeres ciklus, második hónapban pozi teszt. A 6. héttől vérezgetés, a 13. hétig. Majd a 34. héten elindult, a 36. héten megszületett.

Második terhesség előtt hosszabb ciklusok, ciszta nélkül. Majd 5 hónapos ciklus, tele cisztákkal. 1 év diéta és 8 hónap met, újabb pozi teszt. Semmi vérezgetés, már a 34. hétben járunk :)

2012. jún. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindig is rendszertelen, hosszú ciklusaim voltak, volt hogy fél évig meg se jött. Serdülőkor kezdetén meghíztam, túlsúlyos vagyok azóta. 96 kg-osan, 27 évesen kezdtem szedni a metformint. 10kg-ot fogytam tőle elég rövid idő alatt. Az első vérzés utáni hőmérőzött ciklusban már volt pé. Ebből született az első gyermekünk. :) (A terhesség alatt további 8 kg-ot fogytam félidőig.) A második gyermekünk még szopatási idő alatt, metformin nélkül, az első próbálkozásnál sikerült. Érdekes, hogy pcos mellett ilyen szerencsénk volt. Emlékszem, hogy első terhességem 6. heti ultrahangján még meg is jegyezte az orvos a petefészkeimet látva: "Méghogy pco-val nem lehet teherbe esni...!"

Szóval senki ne keseredjen el, akár így is sikerülhet!

2012. jún. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nah most nálam az a helyzet, hogy rendszeres ciklusaim vannak, melyek kb 30 naposak, ugyanúgy zajlik a ciklusom mindig. remélem sikerül majd teherbe esnem.
2012. jún. 29. 19:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

4 éve tudtam meg, hogy mi a gond, hogy a Pcos áll a háttérben. Ugyanis nem sikerült teherbe esnem .

A ciklusaim nem voltak teljesen rendszertelenek, kn 30-35 naposak szoktak lenni. A petefészkeim viszont tele vannak cisztákkal, a tipikus PCOS módon.

Eltérő dolog? Szinte semmi. Az arcom nem pattanásos, nem aknés, a hajam nem zsírosodó, túlsúlyom sem volt. Talán fokozottabban szőrösödtem...


Kétszer kaptam Closty-s kúrát, a második után jött össze a baba, ő már 3 éves.

Utána kaptam egy Diane 35 nevű gyógyszert, ami fogamzásgátló is egyben, de inkább a női hormonokat segíti termelni.

Miután ezt fél évig szedtem, a 3. hónapban terhes lettem. Most 38 hetes vagyok.


A mostani terhességet követően alaposabban utána fogok járni a dolognak, mert tudom, hogy nem lett megoldva, kezelve a bajom.

2012. júl. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!