Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek higgyek? 7 hét+1 napos...

Kinek higgyek? 7 hét+1 napos terhesség. Kapott már valaki két ennyire eltérő véleményt?

Figyelt kérdés

Voltam ma UH-n, ahol az UH-s asszisztens megvizsgált, azt mondta, hogy CRL:6mm, életjelenség nincs, missed AB.

Elmentem a Máv nőgyógyászatra, ott egy doki megvizsgált.Csinált UH-t is. Szerinte minden rendben, CRL:9mm és pulzál a szívecskéje. 2 hét múlva újra megnéz.

Kinek higgyek?


2010. dec. 6. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ez tapasztalat kérdése. Attól még, hogy megszereztél egy szakmát még nem biztos, hogy szakértő vagy.

Szerintem várj még és menj vissza majd a dokihoz.

2010. dec. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha a helydben lennék elmennék egy harmadik helyre! De valószinű él az a baba egy szivműködést nehezebb elnézni!!
2010. dec. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Uh... nem irigyellek. Én fognám magam és elmennék egy magánhoz (igaz hogy fizetni kell de legalább megtudod az igazat) és ott meg is kérném hogy mutassa meg amit behozott a képbe és mutassa meg hogy dobog a szíve. Annak hinnék:)

Egyébként nekem is a második babámat 2 szer nézték olyan 6-7 hetesen és mindkétszer sztk-ban azt mondták hogy hát ez kaparás lesz mert nem látható szívműködése még mindig. (előtte 10 nappal is voltam UH-n) én nem hittem nekik pedig hétfőn már akartak volna befektetni.

Elmentem egy magánhoz 2 nap múlva és érdekes mód ott már látszott, csak pici volt még nagyon a terhesség.

Szóval én a helyedben nem mennék kaparásra az tuti.

:)

Szurkolok h minden oké legyen!!

2010. dec. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A dokinak higy.

Az assziztens lehet,hogy elnézett valamit(remélem igen).

Ha a doki látta a szívecskét pulzálni, akkor minden rendben van. Ne stresszelj, az árthat a babának.

(Nekem volt elhalt babám 8 héten, de ott is két egybehangzó uh után műtőttek meg (mindkettőn az látszott, hogy megállt a fejlődésben ,és nincs szivhang).)

2010. dec. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nesze neked orvostudomány és ezért fizetünk.eszméletlen!
2010. dec. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg a második dokinak van igaza, sajnos ilyen korai terhességi korban nagyon sok múlik a gép minőségén és sok függ az ultrahangos tudásától, tapasztalatától. Az én babámat először 6 mm-esnek mérte egy magándoki és volt pulzálás is (bár nem biztatott, mert a számított koránál kisebb volt), majd öt nappal később egy kórházban azt írták a papírra, hogy életjelenséget nem sikerült kimutatni. Gondolhatod! Mindkettő azt mondta, két hét múlva kontroll. Akkor már a klinikán is szépen látszott a kisbabám. Szóval tudom, hogy nehéz, de türelem, a következő vizsgálaton már biztosan ki fog derülni, hogy minden rendben van. Én drukkolok!
2010. dec. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a doinak. Nem nézi el a szívverést ez tuti! Amúgy hét hetesen nem is biztos hogy minden gépen látszik. Simán lehet egy régebbi típus, ami ilyen korai terhességnél nem mutatja ki. Na nálunk ezért van, hogy a doki elhajtott amikor 7 hetesen kérdeztem hogy na és a szívhang? azt mondta hogy majd 9 hetesen bszélünk róla, addig felesleges. A baba jó helyen tapad, a mérete megfelel akorának, és ez a lényeg. De ha neked látták a szívét akkor az ott is van.
2010. dec. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem írni, hogy a két vizsgálati vélemény között összesen 2 óra telt el!

Én is azon gondolkozok, hogy elmegyek egy magánrendelőbe UH-ra. Talán ott kiderül az igazság.

2010. dec. 6. 17:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Megirod majd mi lett? köszi! Drukkolok!
2010. dec. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem adta be neked a doki a szívhangot ? Nekünk eddig mindíg felhangosította és tök jó volt hallani...


amúgy szerintem a második helyen néztek jót! De engem is annyira idegesítene hogy elmennék magán rendelőbe.....Jó egészséget!Drukk hogy minden oké legyen!

Legközelebb meg szólj h meg szeretnéd hallgatni a baba szívét mert ez manapság minden uh készülékkel elérhető még az sztk-sal is és tök jó élmény, nem értem miért hagyják ki ebből az élményből a szülőket!!!!

2010. dec. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!