Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hetek óta nagyon nagyon fáj a...

Hetek óta nagyon nagyon fáj a jobb mellem alatt a bordám egész körben a lapockámig. Normális ez a fájdalom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

egyre elviselhetetlenebbül. Se ülni se feküdni nem nagyon bírok. Mitől van ez? Másnál is van ilyen? Nem tudom elhinni, hogy ez a baba nyomása miatt lenne, még eddig senkitől sem hallottam.

32 hetes kismama


2008. ápr. 28. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is voltam így, és nekem a lapockámnál sugárzott ki a fájdalom, de annyira, hogy azt hittem szívinfarktusom lesz. Elmúlt, de nem tudom mitől lehetett. Szerintem menj el orvoshoz, ha már hetek óta fáj.

Gratulálok a picihez.

16 hetes kismama

2008. ápr. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem olyan problémám volt,hogy a bordám alatt fájt illetve ha jobbra fordultam a jobb mellem alatt fájt plusz jobb oldalt a hátam,hogyha a bal oldalamra fordultam akkaor bal oldalt fájt mindenem. Az orvosoom azt mondta,hogy ezek szerencsére reumatikus jellegüek.

Nekem segített hogyha 15 percre háton feküdtem. Mindig nyíl egyenesen kellett járnom,mert egyébként elviselhetetlen volt.

Valószínű,hogy neked is ez lehet a baj,de mindenképpen említsd meg az orvosodnak,mert jó hogyha tud róla.

2008. ápr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez azért van,mert túl nagy súly nehezedik a gerincedre és nem elég erős.Nekem is ugyanígy fáj,de nekem van egy kis S alakú görbület is a gerincemben.Csak úgy tudsz rajta segíteni,ha erősítesz.Legjobban az úszás használ neki.Ha semmit nem csinálsz,akkor csak rosszabbodni fog!

2008. ápr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szia,

Nekem is volt ilyen, és tuti, hogy a magzatka nyomiz...:))

Addig amíg ki nem mozdul abból a helyzetből ahogy most van, sajna fájni is fog...Próbáld ráveni, hogy mozduljon..

Óvatosan mozgasd a kezeddel a hasadat kétoldarról, mintha hintáztatnád, de tényleg csak finoman..:))

Remélem segít, ha mégsem r doki és ő majd megmondja, hogy mit lehet tenni, ha lehet egyáltalán valamit.

Nem elrettentésként mondom, de hallottam olyat is, hogy addig fájt amíg meg nem született a babó.:(


Sok sikert, grat a babához!

2008. ápr. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sokat jelentettek!
2008. ápr. 28. 13:10
 6/10 anonim válasza:
Amit leirtál az pont az epegyulladás tünete is lehet,nekem is fájt a terhességem utolsó napjaiban is és ráfogtam ,hogy a baba,de szülés után is fájt. Nem tudtam aludni sem,ültem éjjel a fájdalomtól. Ha nem múlik menj el a háziorvosodhoz,vizsgáljon ki,ha ez epegyulladás nem fog elmulni magától.Diétázzál egy kicsit.
2008. ápr. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia


nekem is volt, először csak gyengén és jobb oldalon fekve fájt, aztán már alig éltem.Először én is azt hittem, hogy a baba, de hamar rájöttem, hogy nem, mert határozott izomfájdalom volt, ha fordultam húzódott, mint az izom.

És a nődoki meg is nyugtatott, hogy a rekeszizom fáj, mert a has húz előre, és a rekeszizom nem tud úgy alkalmazkodni.

nekem azt mondta, hogy nyugodtan lehet használni gyulladáscsökkentő kenőcsöt (voltaren, diclofenac...) én használtam is, néha jobb lett, de nem mindig. És lehet bevennei aspirint is a nődoki szerint.

nekem azóta jobb, mióta sajna a két vérzésem miatt kaptam rutascorbint gyógyszert, amit recept nélkül lehet venni, nekem 3X 2-t írt fel belőle.

Ne félj, nincs baj, csak a növés miatt húzódik az izom. Nyugodtan mutasd meg a dokinak, kenegesd kenőccsel és próbálj mindig egyenesen lenni, ne görbülj meg ülés közben sem, fekvéskor meg ne keresztezd a kezed, tedd minél széjjelebb, hogy ne nyomd össze.

Némely esetekben epe is okozhat gondot, de annak más fájdalma van. Ha el tudod különíteni, hogy izom fáj, akkor az a arekeszizom, de ha nem, akkor akár az epéd is lehet. Nézesd meg magad dokival:-)

És nyugi, semmi baj:-)

2008. ápr. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia nekem is van ilyen,sztem a baba-ill a méh növekedése okozza-legalább is ezt olvastam több helyem.Plussz igazuk van abban,hogy a súly is húzza a gerincet.Nekem még olyan is van,hogy alig kapok levegőt,mintha ráfeküdne a tüdőmre és kipréselne mindent,meg van,hogy beszélek és egyszer csak kapkodok a levegőért mintha asztmás lennék-zihálok.Ez is attól van,hogy a szerveink nyomulnak össze,ilyenkor én is mozgok kicsit és általában bejön a testtartás változtatás.29hetes kismama
2008. ápr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazatok van, ez a rekeszizom lehet, mert ez határozottan inkább izomfájdalom, tehát mikor fekszem le úgy húzódik hogy majd kiugrik a szemem, de örülök, hogy "csak ennyi bajom van" mert van akinek, sav, aranyér, medence, és társai. Nekem "csak ez" de ez irtó gázos, no de kitartás mindenkinek magamnak is. a kis manócskáinkért megéri!
2008. ápr. 28. 17:19
 10/10 anonim ***** válasza:
szia nekem ugyan ez van és uh-án mondták hogy ott van alatta a pici lába.nyugi már csak 8 heted van.nekem folyamatosan nyomta kb 30héttől érzem és néha elviselhetetlen
2008. ápr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!