Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit javasolnátok a problémámra?

Mit javasolnátok a problémámra?

Figyelt kérdés

Sajnos még korai terhességem alatt elhagyott a barátom és nem akarja vállalni az apaságot.

Akkor még külföldön éltem, de közben hazaköltöztem a szüleimhez, mert ez tűnt a legjobb megoldásnak.

A szüleim idősek és nyugdíjból élnek, nekem nincs félretett pénzem, kinnt tanultam, így nem álltam munkaviszonyban, csak a GYES illet meg a kisbaba születése után 2 évig, úgy tudom. Az nagyon kevés összeg és a baba mellett nem tudom, hogy tudnék dolgozni menni még egy darabig. Esetleg tudtok valami információt arról, hogy hogy lehetne még egy kis segélyt kérni valahogy vagy milyen megoldást javasolnátok, mit tennétek a helyemben? Még pár hónapom van vissza a szülésig. Nincs lehetőségem perre vinni az ügyet, mert képtelen lennék finanszírozni és a volt barátom nem magyar állampolgár.


2009. júl. 5. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenképp megkérdeznék azért egy ügyvédet, mik a pontos lehetőségei.

A helyi önkormányzatnál kérhetsz segélyt , lehet fognak adni.

Másról sajnos nem tudok én sem, erről is csak annyit, hogy ha van kocsitok, már nem is adnak...

2009. júl. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha ápr. 30-ig szülsz, akkor úgy tudom, hogy 3 évig jár a gyes, és kapod a családi pótlékot, sőt, mivel egyedülálló vagy, talán kicsit több lesz a családi is. Az önkormányzatot tényleg érdemes megkérdezni, és ha legalább 4-szer voltál dokinál a szülésig, akkor fogsz anyasági támogatást is kapni, ez egyszeri 64.000 Ft. (kb.)
2009. júl. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia


A gyes mellett vállalhatsz munkát legálisan, esetleg vmilyen internetes-megoldást tudsz keresni, hátha a távmunka beválna az esetedben.

pl innen keresgélhetsz:

[link]


[link]

Ezen az oldalon infókat találsz egy ingyenes kismama-jogsegély szolgálatról, még jól jöhet, bár elsősorban munkaügyi perek a profiljuk, de szerintem az aktuális juttatásokról is képben vannak. Talán 1 telefont megérhet a dolog.


De itt átfogóan el vannak írva a kismamák juttatásai:

[link]


sok szerencsét!!!

2009. júl. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a figyelmet tőletek, nagyon jólesik, utánajárok a felsoroltaknak.
2009. júl. 5. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!