Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetséges, hogy az afp...

Lehetséges, hogy az afp vizsgálatra nem leszek betöltött 16 hetes kismama?!

Figyelt kérdés

Sztk-s doki, akinek havonta adok 10 e ft-ot.

6+0 naposan üres volt a petezsák, rá egy hétre volt már szívhang, azaz a betöltött 7. héten.

12. heti uh-on és 13. heti uh-on (2x voltam) kedden mindkét alkalommal, mondták, hogy pont most akkora a baba.

Azaz kedd a "forudulónap".

Menstruációm napja nem biztos, nem emlékszem rá.

Elvileg 03.04-et diktálok be.

A 16. heti uh-ot június 25-én szeretné megcsináltatni a doki, mert akkor van reggel. Szerintem ez korai. Én csütörtök, péntek mennék, ha rajtam múlna.

Félek, hogy így rossz lesz az eredmény.

Mitévő legyek?


2012. jún. 18. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Én pontosan tudtam, hogy mikor volt az utolsó menzeszem első napja, engem akkor küldtek, mikor éppen betöltöttem a 16. hetet és rossz lett az eredményem. Tovább küldtek genetikai ultrahangra, ahol közölték velem, hogy minek mentem, túl korai volt a vizsgálat, teljesen egészséges a babám. És szerencsére tényleg egészségesnek született.

Szóval ha rossz is lesz az eredmény, nem jelenti, hogy baj is van, sok helyen már nem is csinálják ezt a vizsgálatot. Utána úgyis elküldenek genetikára, ott meg megmondják, hogy mi a helyzet.

2012. jún. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Csak félek, mert már van rossz tapasztalatom.

Igaz, akkor időben vették.

Igen, genetika, négyesteszt, újra rossz eredmény, genetikai uh, magzatvízvétel.

Na, ezeket most elkerülnék, főleg, hogy tuti, hogy korán akarja levenni a vért.

Mit tehetnék?

Nem foglalkozik velem, nem emlékszik arra, hogy egy héttel később lett csak szívhang, hajthatatlan.

Hiába mondtam neki, hogy szerintem korai.

2012. jún. 18. 17:37
 3/5 A kérdező kommentje:

36 éves vagyok és kiakadt, hogy nem csináltattam integrált tesztet, ezért is küldött 2x uh-ra. Aláíratott velem papírokat, hogy nem vállalom a magzatvízvételt - 12 hetesen.

Lehet, hogy direkt akarja, hogy rossz legyen az eredmény, hogy csak magzatvízvétel legyen a vége?

már nem tudok mire gondolni.

2012. jún. 18. 17:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát mivel 36 vagy ajánlhatják a magzatvízvételt, ha elfogadod elfogadod, ha nem meg nem, nem erőltethetik rád, bár mondjuk nekem a védőnő adta ki a beutalót az afp vérvételhez és ő biztosan kiszámította, hogy leszek e már akkor 16 hetes, voltam is. A négyes tesztből az afp-m mégis rossz lett, pedig nem is vagyok 35 és túl vagyok a magzatvízvételen is. Előfordul ez, szerintem akkor menj el mikor már te is úgy érzed, vagy 16 hetes. Esetleg beszélj a védőnővel hátha tud tanácsolni valamit.

19 hkm

2012. jún. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 15+5 hetesen mentem a vérvételre, szerintem az is korai volt, alacsony is lett az afp-m 0,59 mom. Bízom benne, hogy csak a korai időpont miatt, bár 1-2 nap ide vagy oda, állítólag nem sokat számít.. aztán lehet hogy mégis?.Most várom az amniocentézis eredményét... :(
2012. jún. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!