Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elsobabas kismamak, gondolkozt...

Elsobabas kismamak, gondolkoztok olyasmin, hogy milyen szemleletben szeretnetek nevelni a kicsit, mit szeretnetek neki atadni, tanitani, stb. vagy ezek olyan dolgok, hogy majd jonnek maguktol? Olvastok gyerekpszichologiai konyveket, stb?

Figyelt kérdés
2009. júl. 6. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Én nem olvastam gyerekpszichológiai könyveket, viszont tanultam pedagógiát és pszichológiát is, de mégsem ezeket a vonalakat fogom követni. Határozottan tudom, hogy a fiamból Isten félő, becsületes, tisztességes embert kívánok nevelni. Fontos, hogy tudjon szeretni és tudjon adni az értékeiből másoknak. Remélem sikerül elérnem majd a célom, hiszen a hit majd minden nehézségen átsegíti, szellemileg erősíti.
2009. júl. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi még csak dolgozunk a babán,de Mi nem akarunk anyámasszony katonáját nevelni a gyerekünkből. Fedezze föl a dolgokat a maga tempójában, majd elválik merre érdemes terelni az útját, amin remélem segíteni tudunk majd. A férjem nagyon intelligens, okos ember,nekem a kreativitásom jó. Bízom benne ebből rossz nem sülhet ki:)).
2009. júl. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Van pár dolog, amiket ha elhatároz az ember tudatosan kell követni.


Például biztos, hogy nem fogjuk megkeresztelni a babát, csak azért mert ez a szokás.

Ugyan mi jogon legyen ő katolikus? Azért mert engem és a páromat is ott kereszteltek meg a szüleink akaratára baba korunkban? Ugyanmár...... Lesz majd ő is nagyobb, lesznek saját gondolatai erről, amikor átlátja a dolgokat, akkor majd arra az irányba megy, ahova akar. Ha egyáltalán akar bármelyik felekezhet tartozni......


Vagy pl ha kislányunk lesz, nem fogom csak azért rögtön kilyukasztatni a fülét, merthogy lány és ez a szokás. Honnan tudjam én azt, hogy majd 15 év múlva ő akar egyáltaán fülbevalót? Ha akar, még lesz ideje kilyukasztatni......


Szeretném kicsit szabadabb szellemben nevelni, persze nem elrugaszkodni, de az ilyenfajta hagyományokból ki fogom hagyni majd a babánkat. Mert ezeket feleslegesnek látom. Úgy gondolom ilyesmi nem a jellemfejlődését szolgálja.


Ezenkívül már keresgélek a baba-angol tanfolyamok között, és már egy éves kora előtt szeretnék majd vele ilyen helyre járni, mert ez viszont úgy gondolom, hogy valóban fontos neki a jövőjét tekintve.

2009. júl. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Mi szeretetben szeretnénk nevelni az elsőszülött fiúnkat. Nekem van egy tanítói diplomám, bár sajnos nem tudtam vele elhelyezkedni. Tanultam pszichológiát és pedagógiát is bőven. De szerintem az anyaság az teljesen más.

Nekünk az a lényeg, hogy meg tudjuk neki teremteni azt a harmóniát, szeretetet, biztonságos hátteret, ami nekünk sajnos nem adatott meg. A többi szerintem majd jön magától. Nem akarunk kis gengsztert nevelni belőle, de nem is fogjuk nagyon szigorúan fogni, tapasztalja meg az életet. Persze azért az ésszerűség határain belül.

Aztán majd eldől, hogy mi lesz. :))))

2009. júl. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Első vagyok! Azért nagyon ciki, hogy azért pontozzák le a válaszomat, mert vallásos vagyok. Én elfogadom más emberek nézeteit és gondolatait és senkit nem pontozok le azért mert nem értek vele egyet. Szerintem ez intelligencia kérdése.
2009. júl. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok! Hát, én mesélhetnék, annyi elképzelésem van. Először is a férjemmel mindkettőnknek van tanítói diplomája is, szóval tanultunk és gyakoroltunk oktatást-nevelést mindketten. Nem félünk attól, hogy félreneveljük a gyermekünket.


Először is sokmindenben nem értek egyet a második vagy harmadik válaszolóval, de nem piszkálásként mondtam, csak eszembe juttatott sok olyan dolgot, amit viszont én mindenképpen meg akarok tenni.


Példák:

- ha lányom lesz, mindenképpen kilyukasztatom a fülét, mert szerintem egy kislány úgy szép, ha van fülcsije. Nálunk az egész családnak volt, sőt nekem megvan a saját babafülcsim, azt szeretném neki adni.

- szeretem a hagyományokat, tehát, ha fiú lesz, két évesen már jár apával majd locsolni, ha kislány lesz, akkor pedig velem várja majd a locsolókat

- tartom magam ahhoz, hogy egy fiú legyen fiú, a kislány pedig lány, de nem fogom a különböző nemhez tartozó munkákban szeparálni őket (pl. a kisfiút ugyanúgy befogom a közös sütikészítésbe, mint a kislányt)

- az az elvünk, hogy egy gyermeket sosem szabad unatkozni hagyni. Szerintem azért ül egy gyermek állandóan a számítógép előtt, mert a szülők nem foglalkoznak azzal, hogy kreatív játékokkal lefoglalják őket: agyagozás, varrás, kézműveskedés, legó, kirakós, különböző jellem- és szellemi fejlesztő játékok.

- nálunk itt a városban nagyon divat a hagyományápolás és ezért számtalan vakációs bibliahetet, kézművestáborokat, baba-mama köröket szerveznek. Minél többre szeretném elvinni, hogy ismerkedjen gyerekekkel és szokja a közösségi szellemet. Szerintem így nem lesz magánakvaló, egyke (bár mindenképpen nagy családot szeretnénk), önző, és így lehet belőle igazi aktív tagja a társadalomnak.

- szeretném, ha sokmindent kipróbálna, de mindent csak addig, amíg szereti (tánc, festészet, úszás, lovaglás). Ha mindenbe belekóstolt, ő maga döntheti el, hogy mit szeretne csinálni.


Kezdetnek ennyi, de sok tervem, ötletem van még. Fontos, hogy a gyermekünk ne anyámasszonykatonája legyen(pl szorgalmazni fogjuk, hogy menjen diákmunkára, dolgozzon meg a zsebpénzéért, még akkor is, ha nem lesz szükségünk az ő jövedelemkiegészítésére). Mindketten ilyenek voltunk, és úgy érezzük (talán kicsit el is vagyunk szállva magunktól :)), hogy jobban éljük az életünket, hasznosabban töltjük az időnket, mint sokan mások. (csak még egy utolsó példa: férjem például 14 évesen már apósom cégénél segített, lapátolt, dolgozott, az én öcsém meg most ennyi idős, és még egy ágyat sem képes maga után megcsinálni. A férjemnek most saját informatikai cége van, hogy az öcsémből ennyi idős korára mi lesz, azt nem tudom, de sajnos nem fűzök hozzá túl sok reményt...)

2009. júl. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

3. válaszoló vagyok.

Aki lepontozott 55 %-ra azért mert leírtam a véleményem egy kérdésre válaszként, annak nagyon sok esze lehet;)

2009. júl. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!