Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valakinek, valami jól...

Van valakinek, valami jól bevált praktikája láb dagadás ellen?

Figyelt kérdés
22 hetes kismama vagyok. Az a gondom, hogy bedagad a bokám sőt még a talpam is. Nagyon kellemetlen, mit lehet ellene tenni?Esténként már vizes borogatást alkalmazok, de nem segít.
2012. jún. 20. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:

hááát... én nem vagyok terhes, csak nyiroködémám van, ha ehhez hozzáadjuk a meleget..eléggé kényelmetlen nekem is, feszíti a bokámat a folyadék... én azt csinálom, hogy hasra fekszem, és térdnél behajlított lábbal fekszem, közben tv-zek, olvasok, stb


nem tudom, hogy 22hetesen mekkora hasad van, illetve hogy fekhetsz-e egyáltalán hason :S

2012. jún. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha fekszel, akkor emeled kb. olyan magasságba amilyenbe a szíved van. Vegyél vadgesztenye kenőcsőt, és kérd meg a párod h minden este masszírozza meg a lábad.


Napközbe amikor csak teheted rakd fel a lábad, és borogasd.


Én nem vizesedek, de a párom minden este átmasszírozza a lábam :)



24+3hkm

2012. jún. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szia.:-) Már elég szép nagy pocakom van, így már nem fekszem hason sőt lassan már hanyatt sem szabadna. :/

Mindenki azt mondja pócoljam fel, de egész nap akkor sem fekhetek az ágyban.

2012. jún. 20. 10:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Kerüld a sót és a fűszeres ételeket! Azok megkötik a vizet! Egyél sok almát, uborkát! Nekem segít!

37 hkm

2012. jún. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kevés só, sok folyadék. És nem kell egész nap feküdnöd, de időnként polcold fel a lábad. Vagy ha netezel, akkor vigyél oda egy széket, és arra tedd fel, minél kevesebbet lógjon.
2012. jún. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, mindent kifogok próbálni valami csak fog segíteni. :-) Esetleg valami gyógynövényes kenőcsöt, nem lehet rá kapni?
2012. jún. 20. 11:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Ülve is felrakhatod a lábad. Óránként kicsit mozgasd meg (pl. felemeled és bokakörzés). Próbálj meg akkor is sétálni legalább napi fél órát (kora reggel vagy ha már hűvösebb van), ha fáj :( mert annyi kell a nyirokkeringésnek, hogy kitisztuljon. Kerüld a sós ételeket, egyél sok petrezselymet. Vízhajtó tea (pl. csalán) viszont tilos, mert a magzatvizet is hajtja. És biztos, ami biztos kérd meg a nőgyógyászod vagy a háziorvosod, utaljon be vérvételre (májenzim értékeket nézzék meg), a védőnő pedig nézzen nálad vérnyomást és vizeletet.
2012. jún. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, jövőhéten kell mennem épp vérvételre. Ahol nézik majd a vizeletet is.
2012. jún. 20. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!