Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Medencevégű fekvésű babát...

Medencevégű fekvésű babát milyen bevált praktikákkal lehet "rávenni", hogy forduljon fejvégű fekvésbe?

Figyelt kérdés
32.héten vagyok.
2012. ápr. 18. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Még bőven van időd. Nekem a 39. héten még fejvégű volt, a 40. héten meg már nem...
2012. ápr. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kösz a hasznos választ, de nekem is megfordultak a gyerekek az utolsó hetekben.

Ettől függetlenül érdekelne pár hasznos válasz is.

2012. ápr. 18. 11:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a védőnőm tanácsolat,hogy menjek le négykézlábra és kicsit domborítsak, de mind ezt csak akkor mikor mozog,mikor ébren vagy a babuci.Ezzel is segítve neki befordulni. Nem tudom,hogy ettől- e , de nekem egy hét sem telt el és befordult. :-))) Naponta többször is megcsináltam.Boldog babavárást!

2012. ápr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja, bocs akkor a haszontalan válaszért!

Nincs rá bevált praktika! Egyedül orvos tudja megfordítani a 37. hétig 1 napos kórházi tartózkodás alatt, de nem mindenhol végzik el!

2012. ápr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én elmentem strandolni :-D

40. héten, zárt méhszájjal faros babával megkaptam a behívást császárra :-(. Még délután elmentem egyet úszni, lazulni a uszodába, azzal a címszóval, hogy legalább lazítok egy kicsit.

Másnap reggel jelentkeztem a kórházba, és az én babóm ügyesen megfordult :-D 2 nappal később született természetes úton, 4450 grammal és 57 centivel :-D

2012. ápr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem azt a tanácsot adták, hogy a hasat alulról meg kell világítani lámpával. A négykézlábra állás is jó ötlet, hallottam már sikerről.

Én csak a lámpás módszert próbáltam ki az első terhességemnél, de nem vált be, a fiam faros maradt. Lányom is faros volt, akkor már nem is próbálkoztam semmivel, Ő is medencevégű fekvésben maradt.

2012. ápr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

na hát nekem 2. és 3. babám is faros volt 37 ill. 38.hétig. Nagyon paráztam hogy esetleg császár lesz úgyhogy minden praktikát bevetettem.

Ezt a zseblámpásat is:)) A has legalját kellett világítani lámpával.

Ezenkívül a megfordító gyakorlatokat csináltam mindennap 2x 15 percig, aMi úgy néz ki hogy négykézláb alkar támaszon maradsz, amíg bírod vagy így 10-15 percig, mert akkor a csípőd feljebb kerül és állítólag ez megfordulásra ösztönöz.

A másik ugyanez csak fordítva tehát háton fekszel, talpak a földön és megemeled a csípőd. Hát nem tudom, de mindenesetre nekem minbdkettő megfordult végül, hasonlóan nagy babák voltak, 4400 gramm 60 centi és 4230 gramm 57 cm.

2012. ápr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is lámpás és a négykézlábas módszert hallottam.

Talán butaság, de az enyém úgy fordult vissza a 35. héten, hogy ha a pocakra tettem a kezem, inkább lejjebb tettem, és pár nap után odabújt a fejével a kezemhez. Az ötlet onnan jött, hogy a nyugis babám a 29. héten farosba is akkor fordult, mikor fentebb tettem a kezem mindig, mert úgy volt kényelmes, gondoltam hátha bejön.

Hogy ezért, vagy másért fordult-e vissza sosem fogom megtudni, de megéri kipróbálni. :)

35 hkm

2012. ápr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!