Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A mostanában elterjedt 1-2%-os...

A mostanában elterjedt 1-2%-os ízesített sört lehet inni terhesen?

Figyelt kérdés
Ilyen Soproni Zerora, meg Borsodi almásra gondolok. Nem szeretm a sört, de ezeket igen. Viszont van benne kb 2% alkohol. Persze nem minden este innék, de ebben a nagy melegben néha néha jól esne. Lehet inni vagy ez is túl sok a babának?
2012. jún. 20. 13:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem lesz egy pohárkától bajod, de szülés után szerintem ne igyál!!! Szoptatás alatt nem hiszem, hogy jót tesz az a 2%-sem!!!
2012. jún. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
60%

Miért más terhesség alatt, mint szoptatás alatt? Ugyanúgy megkapja a baba a maga adagját, ha nem is sokat, de megkapja....nem értem, miért nem lehet tényleg 0%-at inni, de minden kismama azt csinál, amit akar, de szerintem akkor is gáz, ha az napi egy pohár, főleg, hogy lehet kapni 0%-at is.

38 hetes kismama

2012. jún. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért másabb a terhesség alatt, mert akkor a placenta még szűr rajta, míg szoptatásnál nincs szűrő, egy az egyben átmegy az alkohol az anyatejbe.


Én is csak 0%-ost iszom, a gösser citromosa, és a soproni narancs és grapefuit ízű alkoholmentes söre isteni:)

2012. jún. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Én végigboroztam a terhességemet orvosi utasításra. (napi egy pohár bor)
2012. jún. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 gabszem ***** válasza:
Nyugodtan, egészségedre :)
2012. jún. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Az előző terhességemnél a 20. hét után engedte a dokim az egy nap 2 dl jó minőségű vörösbort (pont Badacsonyba mentünk nyaralni ezért rákérdeztem). Néha néha megittam, de csak egy decit. Sőt, amikor a fájások elkezdődtek 38 hetesen, a szülésznőm is azt javasolta, hogy igyak meg 2 deci bort. Ha elmúlnak, akkor jósló, ha nem múlik egy órán belül, akkor menjünk :o))


Ez alapján én alkalmanként megiszok 1 dl vörösbort (pl. most voltunk egy fesztiválon, borosok, sörösök, pálinkás bódék tömege... 1 dl vörösborral járkáltam a kezemben, képzelem mit szólhattak azok, akik úgy gondolkodnak, hogy 0 alkohol...:o))


Szomjoltásra én is a 0%-os drehert szoktam inni, nem szeretem a sört, de ezeket a citromos, narancsos stb löttyöket igen.

De pl. a fenti fesztiválon másnap is kint voltunk, akkor valami meggysört hozott a párom, és megállapítottuk, hogy nem lehet benne több alkohol, mint 2%. Csapolták, nem volt doboza. Egytől még semmi baja nem lesz a babának.


Szóval ha alkalmakra gondolsz, pl. havi 2-3-szor, akkor egészségedre. Én innám. Ennyire nem vagyok paramami, főleg a fenti okok miatt, hogy a dokim is mondta....

2012. jún. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!