Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb.2 hete megcsípett egy...

Kb.2 hete megcsípett egy kullancs. Észrevettem, kihúztam, nem szakadt bele. Akkor picit piros volt, majd halványodott. Ma vettem észre, hogy megint piros, pici, mint egy szúnyogcsípés, és viszket. Ez normális? Vagy baj van?

Figyelt kérdés
2012. jún. 20. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem! Nekem annyit mondott a doki, hisz bennem is volt, hogy kb egy hónapig figyeljem és ha valami lesz, akár meglátszik,vagy bármi menjek vissza hozzá! Szerintem keresd fel az orvost, és addig is ne piszkáld, ne vakard!

37 hkm

2012. jún. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kullancs okozta Lyme kórt nem lehet összetéveszteni semmivel. /nekem volt!/ Ha ez történne, megjelenne a csipés körül egy nagy /akár fél tenyérnyi/ piros, de inkább halvány célka színű folt, ami nem fáj, nem viszket, de ráijeszt az eberre. Ekkor azonnal az infectológiára kell menni kezelésre. A folt mindig egy darab, nem párosával jelentkezik!
2012. jún. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy ez történt Veled. Rendbe jöttél azóta? Mennyi idővel a csípés után jelent meg a nagy folt?
2012. jún. 20. 19:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Anyát is csíote már meg fertőzött kullancs, neki először piros folt volt, aztán cékla színe volt, és az volt az érdekes, és állítólag ez az ismertetőjele, hogy nem kifelé halványult a folt mint általában, mert ugye a közepe erőteljesebb színú szokott lenni és kifelé halványul, hanem pont ellenkezőleg! Belül a csipésnél volt halványabb és kifelé mint a "kokárda" erősödött a színe. Ekkor ment ő is orvosohoz. Majdnem késő lett! Én elmennék a helyedben a dokihoz, de telefonon egész biztos, hogy beszélnék vele.
2012. jún. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2/4-es vagyok. Igen rendbe jöttem teljesen. A tisztázó vizsgálatok után azonnal a legerősebb antibiotikumot kaptam, amitől maradék nélkül meggyógyultam.
2012. jún. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na és te kérdező? Miujság?
2012. jún. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Most értem haza a dokitól. Azt mondta, hogy valószínűleg valami fullánk maradt benne és attól piros. De tényleg nagyon picike, kb. 2mm az egész. Adott rá tetran kenőcsöt, és ha nem múlik el 2 héten belül, akkor vissza kell mennem.

Megnyugodtam.

Köszönöm a válaszokat!!

21 hkm

2012. jún. 21. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!