Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az a streptococus? és mire...

Mi az a streptococus? és mire számíthatok még 35. hét után?

Figyelt kérdés
35 hetes multam, tegnap voltam nőgyógyásznál, és azt mondta le vesz kenetet ehhez a streptococus vizsgálathoz. Mi az? és mire számitsak? Elküldött ctg-re a kórházba meg külön uh-ra, az miért szükséges külön? a ctg mit jelent? köszi a válaszokat

2012. jún. 21. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Rutin a szűrés. Ha találnak ilyen bacit, kapnod kell antibiotikumot, és a babádnak is, hogy ne legyen baja.


A 36. hét után jön a hetenkénti ctg vizsgálat (vagy nst - majdnem ugyanaz a kettő) amikor figyelik a babád szívhangját mozgását és az esetleges méhösszehúzódásokat.


Az uh meg protokoll ennyi idősen, megnézik az áramlást, a méhlepény állapotát.

Itt elolvashatod miért: [link]

2012. jún. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi:)

és ezek után még mire számitsak, hetente ctg az oké, de utána/közbe/mellette? :)

2012. jún. 21. 09:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem válaszoló is írta:

- ha Streptococcus B törzset tenyésztenek ki, antibiotikum kúra, nálunk már az utolsó 2 hétben, szülés alatt és a babának is, súlyos betegséget lehet vele kiküszöbölni

-uh a 36. héten protokoll: nézik a fejlődést, lepény állapotát és az áramlást

-nálunk van egy utolsó vérvétel: vércsoport és ellenanyag kontroll

-40. hét végéig hetente nst/ctg: a baba pulzusát nézik, hogyan reagál a mozgásra, méhösszehúzódásra, ebből következtetnek arra, hogy érzi magát bent, megfelelően látja-e el még a méhlepény

-ha túlhordod, van ahol naponta kell járni a fenti vizsgálatra

2012. jún. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

huh még jo hogy közel van a kórház :) már ha naponta kell majd menni akkor ugy egy kicsit könnyebb lesz :)

köszi a válaszokat

2012. jún. 21. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!