Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A pici miatt feltétlen váltani...

A pici miatt feltétlen váltani kell mosóport, vagy mindegy mivel van mosva a babaruha? értelmes válaszokat kérek szépen

Figyelt kérdés

2012. jún. 24. 12:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
79%

Öblítőt én mindenképpen használnék, különben benne marad a mosószer. Más kérdés, hogy én csak és kizárólag ecettel öblítek és mosáshoz is mosószódát és mosódiót használok.

Azt nem igazán értem hogy miért kell külön mosni a ruhákat (persze nem a nagyon koszos, olajos, stb ruhákra gondolok itt). Azért mossuk őket hogy tiszták legyenek, ha ugyanazzal öblítesz és mosol akkor miért jó hogy külön mosod???

Biztos lepontoztok, de gondoltam ezt azért megkérdezem.

2012. jún. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
jogos a kérdés kedves kérdező! ha ecettel öblítesz, akkor nem lesz nagyon ecet illatú tőle a ruha?
2012. jún. 24. 14:54
 13/22 anonim ***** válasza:
Az ecet csodaszer! Vízkőoldó és fertőtlenítő is. Mellesleg teljesen szagtalanok lesznek a ruhák tőle.
2012. jún. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
a normál ecetre gondoltok, amit saláták ízesítésére használunk pl.? azt tudtam hogy vízköre jó, de azt nem hogy azzal babaruhát is lehet mosni
2012. jún. 24. 16:11
 15/22 anonim ***** válasza:
Öblítőnek is szuperül funkcionál a hagyományos ecet - nem mellesleg a nagyon drága vízkőoldót sem kell használni többet. Mi a saját ruháinkon is azt használjuk, 10% vagy 20% az mindegy, egyikből kicsit többet, másikból kicsit kevesebbet kell bele tenni. Nem lesz ecet szagú a ruha, tény és való hogy nem lesz semmilyen szaga a ruhának, max friss mosott illat. De én jobb szeretem a babám természetes illatát érezni, mint az öblítőjét. Próbáld ki bátran, rengeteg pénzt megspórolsz vele és a baba bőrének is jót teszel, mint a kőolajszármazékos öblítőkkel.
2012. jún. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
ez nagyon jó tanács, meg is fogom fogadni, köszönöm szépen :) mindig lehet valamit tanulni, az ecet soha nem jutott volna az eszembe mint öblítő :D
2012. jún. 24. 16:22
 17/22 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit. Örülök, ha még egy ember él egy picit környezettudatosabban ezen a földön..Remélem beválik. Szép napot.
2012. jún. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Teljesen más a mosódióval+mosószódával és ecettel mosott ruha tapintása, össze sem lehet hasonlítani a mosószerrel. Hogy miért mosom külön a miénktől? Azért ne a mi fehérneműnkkel vagy utcán hordott ruhánkkal legyen már egy újszülött/csecsemő ruhája mosva, amit tulajdonképpen csak frissíteni kell, a miénket pedig a szennyeződésektől (izzadság, kosz, a fehérneműről, zokniról) megszabadítani. Azért a kettő között van különbség, nálunk. Én amit tudok szódával és dióval mosok, mosószappanból csinálok folyékony mosószert, csak vésztartaléknak van itthon másik, ritkán használom.

Sima háztartási ecet, annyi, amennyit az öblítőből használnál és szoktam bele cseppenteni pár csepp ollóolajat.

39 hetes kismama

2012. jún. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Biztos a babámmal akkor baj van, mert a kisfiam ruhái notóriusan kakis. Meg pisis, mivel folyton lepisil.

Tehát ha frissíteném, akkor még kakis maradna. :)


Írja már le valaki nekem, hogy hogyan kell ecettel öblíteni! Szeretném kipróbálni!

2012. jún. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem váltottam mosóport (mosószert) mert a mi ruháinkat is sensitívvel mosom, bár nem porral, hanem folyékony mosószerrel (persil sensitív, vagy korábban akciós volt a dreft baby sensitív) De én is használtam már mosódiót + mosószódát, és pont most vettem egy adaggal megint, mert a picur ruháit megint azzal fogom majd mosni.

Csak most, mivel a fiam már 2,5 éves és nem ekcémás, már neki is merem így mosni, hogy kicsit illatos legyen így nyáron.

De én is tudom, és jobban is szeretem, hogy a mosódió+szóda sokkal környezet barátabb és bőrbarátabb is, úgyhogy megint áttérek majd rá.

Öblítőnek én is használok/használtam ecet+illóolaj kombinációt.


Én úgy szoktam, hogy egy pici öntőkébe teszek vizet, belelöttyintek az ecetből (most épp 20%-os van itthon, de jó a 10-es is) és teszek bele még 6-10 csepp illóolajat (a teafa szintén fertőtlenít, bár fura az illata)

Mikor kiveszem a ruhákat, vizesen még érzem az illatát, de mire megszáradnak már elillan. Ecetszagú még sosem maradt a ruha, de fertőtlenít. Állítólag. Ez hogy ki tudja kipróbálni, nem tudom, ezen mindig úgy gondolkodom, hogy ha egymás mellé tennénk a mosóporral mosott ruhát és a fenti öko módon, mindkettő tiszta, ki állapítja meg, hogy melyik a tisztább, ami szabad szemmel nem látható... mindegy is, hiszek nagyanyáinknak :o))

2012. jún. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!