Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kiságyat mikor szereltétek...

A kiságyat mikor szereltétek össze és keztetek készülődni a baba fogadására? (babaruha-ágynemű mosás, vasalás stb)

Figyelt kérdés
2012. jún. 14. 08:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Október végén született a lánykám 2 hét tulhordásssal. Mi szeptemberben kezdtük el a vásárlást és október elején állítottuk fel a kiságyat, de természetesen letakartuk és amíg a kórházban voltam anyukám kimosta még egyszer a takarót, párnát, lepedőt.
2012. jún. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi folyamatosan készülünk. Egyszerre nagyon sok lenne mindent megvenni, amire szükségünk van, úgyhogy miután betöltöttem a 13-14 hetet már vásárolgattunk olyan apró dolgokat, amikre rábukkantam akciók során. A kiságyat éppen csiszolja, festi a párom (most 23. hétben járok). Varrogatom az ágyneműt, keresem a megfelelő anyagokat... stb. Szóval apránként, de folyamatosan készülünk. Még most is nagyon sok dolog hiányzik, bár részletesen még nem is írtam össze, hogy mi mindenre van/lesz szükségünk. A mosással, vasalással várok a 37. hétig.
2012. jún. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Mi még nem nagyon vettünk semmit,de most már tervezzük a vásárlást.23 hkm.Amugy van pár cucc amit elkapok mástól és azt nem kell venni.

2012. jún. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ezt már akkortól lehet (ha vannak) ha elmúlnak az első hónapok rosszullétei, utána folyamatosan. Mert azokat a ruhákat ki kell mosni, vasalni, eltenni, hogy ez a méret ekkor jó, az akkortól lesz jó...stb. És igazából nagy hassal már az embernek nemigen van kedve csak a szüléshez! :))

2012. jún. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én most vagyok 30 hetes és már nehezebben mozgok a hasam miatt. Ráadásul van esély,hogy hamarabb jön a baba. Ezért gondoltam,hogy elkezdek készülődni lassan. Kimosom azokat a textíliákat,amik megvannak és becsomagolva elrakom. A kiságyat is 1-2 hét múlva már szeretném összerakni. Meg hát kezdődik a vakáció és a két nagy fiam (7 és 9 éves) mellett,úgy se úgy lest időm és energiám.
2012. jún. 14. 09:21
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi a kiságyat ajándékba kaptuk a párom keresztszüleitől és mivel apró darabokra volt szedve már a 20. héten összeraktuk, mert így nem a lapokat kellett kerülgetni... A ruhákat és egyéb dolgokat folyamatosan vettük meg, egyszerre sok lett volna és mivel vizesedik a lábam rendesen nem is tudok már nagyon sétálgatni. Még egyszer kimosok mindent és vasalok. És várjuk a kishapsit.

36 hkm

2012. jún. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is 31 hetes vagyok, és most júniusban lenne időm mosni, vasalni, de még túl korainak tartom. Mármint ha kimosom, akkor itt áll még hetekig. Ráadásul könnyelműen júli 2. hetére terveztük a festés, utána számoltam, hogy akkor már igencsan 35 hetes leszek. A festés után meg úgyis mindent át kell pakolni, kimosni, úgyhogy remélem, hogy lesz még időm. A 2,5 éves fiam még most júniusban bölcsibe jár, aztán már nem megy, majd a mamáéknál lesz egy hetet a festés után, így azon a héten tervezzük összerakni az ágyat is, az ágyneműket, kisruhákat... addig meg... csak nézegetem őket itthon :o(( Illetve mást takarítok: mikrót, konyhaszekrényt, apránként mindent, amit amúgy is kéne, elpakolok felesleges dolgokat, tervezem, hogy hogy lenne jó a gyerekszoba stb.


A fiam 10 nappal előbb érkezett, hazaérkezésünk délelőttjén a párom takarított és a kiságybavalókat is ő tette bele (már be volt állítva, csak tele volt rakva mindenféle babacuccal) szóval ha más nem, még akkor is meg tudja csinálni :o))

2012. jún. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Az előző terhességemnél a 25. hét környékén kezdtem összeszedni mindent, de jól is tettem, mert a 30. hétre kinyílt a méhszájam és feküdnöm kellett. Az ágyat és a pelenkázót a férjem és apósom szerelte össze a 34. hét környékén. Ruhák mosása, vasalása bármikor elvégezhető, beteszed a szekrénybe addig.
2012. jún. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

7.válaszoló, én azt hallottam, a babaszobát már hónapokkal a baba érkezése előtt ki kell festeni, mert sokáig még káros anyagok szabadulnak fel a lefestett falról, amit belélegezne a baba! Csak egy jótanács!:)

a kérdéshez még nemtudok hozzászólni, mert még csak 6heteskék vagyunk, nekünk még odébb van a készülődés.

Boldog babázást nektek!

2012. jún. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
A 26. hétben vagyok, a kiskádon, meg a babakocsin kívül mindenünk meg van. Apránként vásároltam, kisruhákat meg zsák számra kaptam a testvéremtől. Egyszer már kimostam őket, meg átvasaltam, mert nem szekrényben voltak. Még tervezem az egyszeri mosást, vasalást, de szerintem nem hagyom az utolsó hetekre. Szívem szerint már most csinálnám, de tudom, hogy annak még nincs értelme. Nagyon várjuk már a kisfiunkat.
2012. jún. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!