Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Masnak is volt panasza a...

Masnak is volt panasza a vesejevel a terhesseg alatt? Tenyleg faj ha nyomja a baba?

Figyelt kérdés
2009. júl. 7. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos volt/van.

18. héten megállapították, hogy tágulat van a jobb vesémbe. Azt mondták ez gyakran előfordul terhesség alatt.

2 hétre rá 39,4-es lázzal mentem az ügyeletre, ott megkatétereztek, a cső fent is marad a szülésig.aztán egy hétig kellett bent maradnom a kórházban, mire le tudták vinni a gyulladást. Hát, nem volt kellemes.

Most nem fáj semmim, de múlt héten voltam cukorterhelésen és az ott levett vizeletben 0-4 referenciaérték mellet nekem 80-90 fehérvérsejt volt a vizeletemben, ami azt mutatja, hogy még mindig gyulladásban van....

Nem is ragozom, remélem Te (és senki más sem) nem jársz így!

Boldog babvárást!

2009. júl. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos nekem volt:(


30 hetes terhes voltam, épp szilveszter napja volt 2007ben. Reggel arra ébredtem, hogy a bal vesém tája nagyon fáj. Sehogy sem tudtam ülni, állni, feküdni, nagyon kegyetlen volt. Ügyeletre mentünk, ott már hányingerem is volt. Onnan elküldtek a kórházba, ami 30 km-re volt. Útközben már kétszer hánytam a fájdalomtól, pedig nem ettem semmit ami kijöhetne :S

A kórházban még várnom kellett egy nődokira, hogy megvizsgáljon, nem e a szülés indult be... Másfél órát vártam rá, közben fokozatosan jobban lettem. Átküldtek a belgyógyászatra, itt töltöttem a szilvesztert, újévet, és másnapot is. Algo+nospa injekciót kaptam, amikor picit fájt. Aztán elmúlt, de nem engedtek haza addig, amíg nem csináltak vese uht. Követ nem láttak benne, csak a másik vesémben a szokásos tágulatot.

Azzal magyarázták a vesegörcsöt, hogy valószínű úgy feküdt a baba, hogy nyomott valamilyen ideget.

Nos, nem kívánom senkinek.

Most ismét babát várok, a 20. hétben járok. Már előre rettegek, hogy nehogy megint így járjak...

2009. júl. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok...

Még annyit, hogy nekem nem terhesen is van tágulat a vesémben, és a terhesség csak ront a helyzeten.

De nem lehet ellene semmit tenni :S

2009. júl. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
en is korhazba kerültem,kö miatt de mar nincs ott,kijött,viszont minden kicsi fajdalomnal fraszt kapok hogy megint baj lehet-e,mert nekem is maradt bent kis levegö valami...bar nekem nem volt lazam,viszont nagyon erös görcsöm igen,hat akkor ez nem ritka sajnos...köszönöm a valaszokat.
2009. júl. 7. 22:17
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az utolsó hónapban görcsölt be először az egyik, aztán már a másik vesém is. Nem bírtam kiegyenesedni, menni, stb. Elküldtek UH-ra, ahol kiderült, hogy nincs kövem, csak tágulatom. Furi, hogy a jobb oldali fájt, pedig a balban sokkal nagyobb volt a tágulat. Az orvosom felajánlotta, hogy vagy befekszek és kapok gyógyszert, vagy tűröm-tűröm. A babám elnyomja a húgyvezetéket, így a vese nem tud normásisan ürülni. Kövem nincs, ezért szülésig ki kell bírnom. Sok folyadék, álljak négykézlábra és hintázzak, meg ne feküdjek azon az oldalon, ahol nagyobb a tágulat. Gondolom nem kell mondanom, hogy milyen gáz, hogy se hason, se háton, se oldal nem jó! Aztán a nagy görcsölések közepette egyik reggel azt vettem észre, hogy mintha rendszer lenne a fájásokban. Bementünk a kórházba és kiderült, hogy 2 ujjnyira ki vagyok tágulva. Szóval ennyire fájt a vesém. Igaz, az a fájdalom semmi nem volt ahhoz képest, ami rám várt... :-) De szülés után rögtön megszünt minden bajom!
2009. júl. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!