Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Down kór eredményemet megnézné...

Down kór eredményemet megnéznétek?

Figyelt kérdés

A vizsgált markerek eredménye:

PAPP-A:

10000.00

miu/L

2.10

MoM

Szabad ß-hCG:

55.70

Ng/ml

1.87

MoM

Tarkóredő vastagsága (NT):

1.80

mm

1.10

MoM


A szűrővizsgálat eredménye: Alacsony kockázat

Kockázat a Down-kór előfordulására: 1 : 2 300

Kockázat az Edwards-kór előfordulására: kevesebb mint 1 : 50 000


A kislányommal, akit 2 éve szültem, negatív eredmény lett, 1:50000-hez

Mitől lehet ez a rossz eredmény, számít az a +2 év is? vagy az hogy a lányommal 12+3 voltam a vérvételnél, most pedig 13 hetes? Volt valakinek hasonló eredménye?


2012. jún. 27. 09:49
 1/9 anonim ***** válasza:
nincs min aggódnod, ez egy teljesen jó eredmény!! a tarkóredő vastagsága is megfelelő, a kockázat is igen alacsony..
2012. jún. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Valóban? Mert a lányomnál a tarkóredő vastagságának eredménye is sokkal kisebb volt:

Leírom azokat az értékeket is:

Papp _A szint: 6020.00miu/L 2.17MoM

Szabad ß-hcg szint: 20.3Ng/mL 0.52MoM

Tarkóredő vastagsága(NT): 0.90mm 0.59MoM


Ezekhez összehasonlítva sokkal magasabbak az értékek, vajon mitől ennyire más az eredmény, ha elvileg minden rendben?

2012. jún. 27. 09:57
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez egy teljesen jó eredmény! Gratulálok az egészséges babádhoz!

Az enyém 1:530-hoz volt és makkegészséges fiúcska lett.

2012. jún. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a tarkóredő nekem is 0.8 volt, de a védőnőm azt mondta, hogy ez kevés és valószínűleg egy héttel fiatalabb a terhességem, mint ahogy megállapították. valószínűleg amikor a lányoddal voltál terhes, akkor te is előbb voltál, most pedig később, ez is befolyásolja! ja de olvasom, így igaz. egyébként is nagyon eltérő ütemben fejlődnek a magzatok, így az ilyenen kár aggódni!!

boldog babavárást és nincs semmi baj!

2012. jún. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Gratulálok neked, remélem nálam sincs semmi baj, olyan nehezen jött össze ez a baba:(

De számomra érthetetlen még mindig mitől ennyire különbözőek az eredmények, mi befolyásolja, ha erre valaki tud adni konkrét választ az nagyon jó lenne

2012. jún. 27. 10:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Hogy mi befolyásolja,pontosan erre soha senki nem fog tudni Neked válaszolni.De a korod is,az biztos.Nekem 35 évesen 1:120 volt a Down kockázat,amniocentézis,negatív eredmény(ma már 4 éves,és makk egészséges a kisfiam).Mivel megint babát várok,és 39 éves vagyok,egyből bevállaltam a korionboholy-biopsziát,így nem kellett agyalnom,hogy vajon mi lesz?A barátnőmnek 32 évesen 1:50000 volt a Down kockázat,35 évesen 1:45(UH-on minden tökéletes volt),és kiderült,beteg a baba.Na,ez miért lehetett?Soha nem fog kiderülni.Szerintem a Te eredményed abszolút jó-persze TE az előzőhöz viszonyítod-ám azt azért tudni kell,hogy ezek kockázatbecslések.
2012. jún. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó teljesen igazad van, valószínű az a baj, hogy az ember hajlamos az előző nagyon jó eredményéhez viszonyítani, ha nem lett volna még gyerekem, akkor valószínűleg nem is agyalnék egy percig sem.
2012. jún. 27. 10:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez teljesen jó eredmény.


Nekem is hasonló volt, a 2. terhességemnél 1:50000 míg a 3. babámmal 1:1900 lett az eredmény. Kicsit aggódtam én is, főleg, hogy 2,4 mm volt a tarkóredő. Én az istenhegyire mentem dr Hajdú Krisztinához 19. heti genetikai ultrahangra, ő azt mondta, ez tökéletes eredmény, főleg, hogy picit emelkedettebb tarkóredővel jött ez ki. Nálad ha jól látom a PappA szint, ami picit magasabb, de ez ettől még teljesen jó eredmény.


Ja, és nekem az afp is alacsony lett egyébként. Amiatt se paráztatott soha senki, nem is izgultam, mert mind a 3 gyerekkel alacsony volt.


És egészséges kisbabám született persze :) Szóval nincs miért aggódnod!

2012. jún. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. babánál, 32 évesen nem csináltattam vértesztet

2. babánál, alacsony afp, 1:35 down kórra a négyesteszt, egészséges lett a babám szerencsére

3. babát most várom, a héten vették le az afp-t, már most rettegek, vérvizsgálatot nem csináltattam, magzatvízvételtől nagyon félek.

32-34-36 éves voltam a várandósságaim alatt

Akkor szerintetek most tuti, hogy beteg lesz a babám?

2012. jún. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!