Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ismét egy AFP-s kérdés....

Ismét egy AFP-s kérdés. Megnéznétek az eredményemet? Szerintetek? Köszönöm :-)

Figyelt kérdés

azt mondják ne foglalkozzak vele mert megbízhatatlan.azért engem érdekelne. visszaolvastam már több kérdést, de hátha tudtok még jó ötletet adni.


szóval


AFP 0,78

HCG 0,39

SP1 0,44

PAPP-A 0,36


VZR kisebb 1/10 000

21 triszómia 1/10 000

18 triszómia 1/50 000


most azt írják az alacsony Downra utal. a Down nekem a 12 hetesen 1:15000 lett. akkor most mit mutat az alacsony MOM? 14 hetesen genetikus azt mondta nem valószínű hogy baja lenne a babának. 34 éves vagyok. ha genetikus UH-zik akkor gondolom nem szükséges külön genetikushoz menni? (nyíregyházán lakom). mióta megkaptam a 12hetes eredményt, tiszta ideg vagyok, nem tudok igazán örülni, mert mi van ha beteg a baba? UH-ra holnap tudok időpontot kérni.


szerintetek ezekután lehet valami gond a babánál, ha a genetikus azt mondta 14 hetes UH-n hogy nem lát bajt?


mire figyeljek, mit kérdezzekmajd az UH-n?


2010. ápr. 21. 18:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Szerintem jó az eredményed,nekem 0.7MoM volt és azt mondta a dokim,hogy tökéletes:D.Az is lett,mert azóta megszületett a tökéletes kisfiam,aki egészséges.Amúgy az alacsony AFP,Down kórra utal,de ha pl.volt orrcsont a 12hetes Uh-n akkor kevés az esély,hogy beteg a baba.Szerintem,nyugi.Nem lesz gond.Szerintem kisfiad lesz:).

Üdv

19hós manó anyuja

2010. ápr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, ahogy utánna olvasgattam, kezdtem megnyugodni.az orrcsont látható volt az Uh-n, ahol tulajdonképpen elváltozást nem láttak.reméljük tényleg nem lesz baj!
2010. ápr. 22. 07:39
 3/16 A kérdező kommentje:
hátha tud még valaki jótanácsokat adni :-)
2010. ápr. 23. 10:09
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ezt a kérdést én tettem fel. Az én eredméynem aggasztóbb volt.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Minden Uh-n tökéletes a baba. Azóta voltunk 4 D-n is és semmi baja. :-)


Ne aggódj, a te eredméyeid is jók! Üdv: 27 hetes km

2010. ápr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez képest az én AFP eredményem sokkal rosszabb volt: 0,5.

És a végeredmény már 1,5 éves, teljesen egészséges, épp most dönti szét a lakást.:)

2010. ápr. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
a 12 hetes véreredményed sem lett jó?bár ez az afp jónak tünik ha a statisztikát nézzük ne aggódj ha az uh-án minden ok volt nekem a 12 hetes eredményem a 21-es triszómia 1:53 hoz gondolhatod hogy bepánikoltam de az uh-án ok volt minden a dokim szerint azzért van mert előtte véreztem az afp eredményem viszont tökéletes ennek ellenére megyek jövő héten genetikára a női klinikára de addig is a dokim megnyugtatott hogy nincs semmi gond ha a te dokid is így mondja akkor nincs miért idegesítsd magad a babának sem jó ha feleslegesen aggódsz ha már genetikus csinálta az uh-dat akkor biztos minden ok ha jobban megnyugodnál menj el magán úton egy 4d-re kapsz egy kis videót is hozzá és ott is szépen látszani fog hogy a babádnak nincs semmi baja szép és problémamentes baba várást kívánok
2010. ápr. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ. nekem a 12 hetesen az Edwards genetikai rendelleneségre az esély: 1:380


remélem hogy igazatok lesz....ideje lenne már betiltani ezt az afp-t, vagy legalábbis csask azokat rémisztgetni vele akik kérik. keddre van UH-ra időpontom. aztán elmegyünk egy 4d-re, hogy tényleg nyugiba legyünk.



köszönöm mégegyszer.


szép napot

2010. ápr. 23. 12:38
 8/16 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, minden rendben lesz. A babának van orrcsontja és nem vészesen alacsony az AFP-d. A határ 0,7 - 2,5 MoM között van, a Tied beleesik.

Nekem 0,47 MoM lett, gondolhatod mennyire aggódtunk... Beutaló Pestre a SOTE-ra, 2 hét várakozás, ott alapos UH és közölték hogy a baba teljesen egészséges :)

Azóta voltunk már 4D-n is, ott is megerősítették, hogy minden oké a kislányunkkal.

Szóval az AFP tényleg elavult, nem kell annyira komolyan venni - és ezt nem én mondom, hanem a pesti genetikus mondta így.


Boldog babavárást,

32 hetes kismama

2010. ápr. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekem az afp:0,73 mom a hcg:0,31 mom

az uh-on a doki nem látott semmi bajt,azt mondta kisfiú,de a biztonság kedvéért elküldött 4D-re.Neked nem mondtak a hcg-re semmit?

2010. ápr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
kedden megyek a genetikus UH-ra, amire a 18-ik héten kell menni. ott fogja megnézni az orvos. de akkor nem aggódom ha másnak is volt így alacsony. nekem a 12 hetes értékek is nagyon alacsonyak voltak.
2010. ápr. 23. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!