Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tanácsoltok? Ha itthon...

Mit tanácsoltok? Ha itthon mérem a vérnyomásom, akkor jó, ha a védőnő méri vagy az orvos, akkor magas.

Figyelt kérdés

Nem tehetek róla, fehér köpeny szindrómám van. Már reggel stresszelek, ha megyek az orvoshoz, jól felhúzom magam agyban. Kicsi korom óta van ez, nem tudok mit csinálni. mindenképpen császár lesz a vége?

Az orvos írt fel vérnyomáscsökkentőt, napi 2 szemet szedek jelenleg és vérnyomásnaplót kell vezetnem.


2012. jún. 27. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van! Én kaptam a házi orvostól 24 órás vérnyomásmérő holtert! Nappal fél óránként, éjszaka óránként mért! Így látták, hogy valóban jó a vérnyomásom!
2012. jún. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ELöször is nyugi, ne stresszelj. Mintha magamat hallanám.

Képzeld el, Én hogyan jártam.

Háziorvos (nagyon alapos), akármiért mentem vérnyomás mérés stb. Elmentem hozzá megmérte a vérnyomásom (3ik emeletre futottam fel) 140/70 volt. Ő bepánikoltatott hogy úúúristen terhesen ennyi a vérnyomásom, el kell mennem KARDIOLÓGIÁRA.


Na, elmentem kardiológiára ahol kiröhögtek, hogy ez nem magas vérnyomás, pláne egyszeri mérés alapján. Kérdezi a doki, hogy otthon mit mérek. Mondtam neki, hogy a háziorvosos eset után fél órával már 118/60 volt a vérnyomásom :D Nevetett, azt mondta fehér köpeny szindróma, ne foglalkozzak vele. Mérjem itthon, és amig nincs tartósan (heteken) keresztül 140/80 felett, addig nem kell aggódnom.


Itthon különböző időpontokban mérem, a legmagasabb eddig 132körül volt. Az átlag 118, 120 :)


Odafigyelek, hogy semmi sósat ne egyek ilyesmi. Nekem nem írtak fel semmit.



Neked ennyire magas volt?


25+3hkm

2012. jún. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
vidd el a tiedet, és mérd meg azzal ott, hogy tuti jó-e a készüléked. ha ok. akkor ne aggódj:)
2012. jún. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Háziorvossal összemértük amikor vettem a készüléket (csuklós), közel azonos értéket mutatott, azt mondta rendeben van.

Ma a védőnő 150/100-at mért, de előtte már felhúzott, mert megmérte a súlyom és 3 hét alatt híztam 3 kg-ot és ez sok szerinte. 30 hetes vagyok, eddig össz.6 kg-ot híztam, mondjuk nem kevés súlyról indultam.

2012. jún. 27. 11:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt,én táblázatot készítettem és reggel este délben mértem.Ezt a táblázatot vittem a védőnőnek mindig havonta.Néha ő is megmérte :) és a nyolcadik hónap végére már ő is jókat mért helyben,addigra enyhült a szorongásom.De ha otthon jó az értéked,hogyhogy gyógyszert kell szedned?Az orvosok is levonnak az értékből,egy picit mert sok embernek megugrik az orvosnál.Ha gyógyszer kell,még nem feltétlenül császár,csak a vége felé gyakrabban néznek,esetleg be fektetnek a vérnyomás miatt.
2012. jún. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálam dettó.

Neked mennyi lett a sok??


Nekem a védônô 140/valamennyit mért, arra azt mondta, hogy éppen sok, azzal nem kell foglalkozni, csak ha állandóan ilyen sok lenne.


Más ügynem elküldtek a kardiológiára, 170/valamennyi lett (de ott mindig ennyi), ott kaptam 24 órás vérnyomásmérôt.

Egész nap alacsony, éjjel hiperalacsony, stresszhelyzetben, vagy ha siettem, felszaladtam az emeletre, magas.

Azt mondta a doki, hogy nincs értelme gyógyszert szedetnie velem, mert ha egész nap alacsony, illetve még annál is kisebb, akkor a baba nem jut elegendô vérhez és ez még bajt is okozhat...


Mérd rendszeresen, de ha alacsony, ne szedd a gyógyszert...szerintem...

2012. jún. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ha átlagot nézek, akkor 120/80 körül szokott lenni.Mindig is ennyi volt, 10 évvel ezelőtt sportoltam versenyszerűen akkor is ennyi volt.

Egész egyszerűen ha már tudom hogy menni kell orvoshoz, védőnőhöz, vagy csak a kórházba látogatni már megugrik. Nem tudok mit tenni ellene. Hiába mondják, hogy nyugodjak meg, annál jobban felhúzom magam.

2012. jún. 27. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!