Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire gyakori, h se ultraha...

Mennyire gyakori, h se ultrahangon ne vegyék észre a down kórt se a kombinált teszt ne jelezze?

Figyelt kérdés
Ha ezek szerint egészséges, akkor biztos lehetek? Rendszeresen elvégeztem minden vizsgálatot kivéve az amniócentézist. Doki Uh-on egészségesnek látja.22 hetesen.
2012. jún. 27. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

A down-kór egy olyan betegség amit az ultrahang nem tud kimutatni... Az afp-d mennyi lett? Down-kór kockázat? Elküldtek amniocentézisre? Ha mindent rendben találtak az orvosok és amniora sem küldtek el ne aggódj feleslegesen, mert se neked se a babának nem tesz jót. Csak nyugalom.

21 hkm

2012. jún. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyiban szeretnék hozzászólni,hogy az AFP egy nagyon megbízhatatlan értéket ad.Pont emiatt már csak 1-2 országban végzik;köztük itthon is.Elavult és pontatlan;feleslegesen aggódik miatta nagyon sok kismama.Nekünk emiatt volt Edwrds-szindróma gyanús a babánk...nem kívánom senkinek azt a jó pár hetet.Alig vártam,hogy lással mindene megvan.Inkább van értelme a genetikai UH-nak,szerintem. 4 hós kisfiú anyukája
2012. jún. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én átestem a genetikai uh-n és nem találtak semmit viszont a kombinált tesztem afp eredménye mégis down-kórra utalt 1:20-hoz aránnyal. Tehát én túl estem az amniocentézisen és még én is azt a pár szörnyű hetet élem, mert még nincs eredmény!... Én sem kívánom senkinek!

(Első voltam)

2012. jún. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
:((( Őszintén kívánom,hogy makk egészséges,gyönyörű babátok szülessen!! :)))) Kitartás még arra a pár hétre;nem lesz semmi gond!
2012. jún. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm a biztató szavakat! :) Én is reménykedem! :)
2012. jún. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

(Első, drukkolok nagyon)


Ha a kombinált teszt jó, akkor nagyon minimális az esély a beteg babára. Ultrahangon viszont egyáltalán nem látszik a down szindróma, vagyis csak a 12. hetin, ott jelezheti vastagabb nyaki redő, meg az orrcsont hiánya, de ez sem minden downosra jellemző. Később nem térnek el az egészséges magzatoktól. Afp nem sokat ér, nekem 3x is alacsony lett, 3 egészséges babával.


Biztos csak születésekor lehetsz... De szerintem nincs miért aggódnod.

2012. jún. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az tévedés, hogy később nem tér el az egészséges magzattól, lényegesen rövidebb csövescsontok, szívbillentyű anomáliák, arcfejlődés később is jelezheti a kromoszóma-rendellenességet.
2012. jún. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, uh-n rengeteg dolgot ki lehet szúrni, ami egy down-s babára jellemző. Ha felmerül a gyanú a csöves csontokat, orrát, szívet, beleket és az ereket nézik, ott lehetnek utaló jelek.

Nekem a kombinált tesztem 1:12000 lett, az afp-m 0,47, de az uh és a kombinált alpján a genetikus 1% esélyét látja, hogy kromoszóma-rendellenesség van. Nem csináltattam amniot, mert már 20 hetes vagyok, így az afp miatt izgulhatom végig a terhességet, pedig tudom, hogy milyen megbízhatatlan vizsgálat, de akkor is!


Elsőnek: egy ismerősnek 1:8 lett a kombinált, egészséges babája született! Drukkolok neked is!

2012. jún. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!