Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes terhes vagyok és...

22 hetes terhes vagyok és megszeretném műtettni a lábujjamat mert benőtt a köröm. Tapasztalat?

Figyelt kérdés
már vagy 2 éve van ez, hol begyullad hol jobb egy kicsit, de mára már nagyon rossz a helyzet... Nyíregyházán élek. ki volt már ilyen műtéten?mennyibe kerül? jó megoldás? írjatok, köszi.
2009. júl. 8. 14:08
 1/6 Bea24 ***** válasza:
Nekem nincs ilyen gondom, de szerintem nyugodtan megcsináltathatod, de azért kérd ki a doki véleményét is. Szerintem SZTK alapon nem kerül ez pénzbe! Boldog Babavárást! :)
2009. júl. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen műtétem. Én simán a korházba metem el a sebészetre. 10perces műtét volt. Kaptam egy helyi érzéstelenitő inekciot, ami a babának sem árt, és utána már nem éreztem semmit. Azóta semmi gondom nincs szerencsére, pedig előtte én is sokat szenvedtem.
2009. júl. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem visszatérő problémám a körömbenövés... 12 éves koromban kezdődött, azóta hellyel közzel küzdök vele.


Nem tudom, mennyire jártál utána a probléma gyökereinek, én már elég sokmindent kinyomoztam erről. Szóval az a baj, hogy rosszul nő a köröm és általában hiába vágják ki sebészileg - ugyanabba a "sínbe" fog visszanőni, és újra begyullad. Én lézeres módszerrel műttettem meg (ezt a "sínt" roncsolja a lézer, hogy ne oda nőjön visza a köröm). Itt se 100% a gyógyulás, de több az esély. Nekem sajnos újra begyulladt, megint megműttettem, most bízom benne, hogy végleg megszabaduhatok ettől a problémától.


VAn egy másik lehetőség is a "spange", ami a fogszabályzás elvén alapulva kiemeli a körmöt a vályúból, amibe nő.


Nekem 8000 Ft-ért csinálták a műtétet (Szombathelyen), a spange-ra pedig rá tudsz keresni a neten.

2009. júl. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

én mindent olvastam már erről a témáról... általában itthon "műtöttem" meg magamnak több-kevesebb sikerrel. az a gond, hogy már eléggé lent jár a körömszélnél a gyulladás és a legutóbbi kivágásom nem sikerült és most tiszta genny és dagadt és nagyon fáj!!!!meguntam...

most beszéltem egy dokival telefonon és azt mondta megcsinálja nekem. magánorvos. 13.000 ft-ba kerül, egy oldalt kellene csak műteni, a jobb lábujjam jobb oldala.

nagyon félek tőle, mert annyi rosszat olvastam az érzéstelenítésről.. hogy az mennyire fáj..stb.. de ha az eredmény jó lesz, akkor megéri. szerintem a szülésnél nem fáj jobban :/ már egyet szültem :)

köszi a válaszokat!

2009. júl. 8. 14:53
 5/6 anonim ***** válasza:

14.35-ös vagyok.

Az érzéstelenítő beadása tényleg naggggyon fáj, de összeszorítod a fogad és pár mp. alatt vége. Utána nem érzel semmit! Ezen ne aggódj!!!


Én is szoktam itthon műteni, meg pedikűrösnél is voltam, meg sima sebészi kivágáson is... Reménytelen eset vagyok... :(

2009. júl. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi és kitartást neked is :)
2009. júl. 8. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!