Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnak is késik a táppénz?

Másnak is késik a táppénz?

Figyelt kérdés
2009. júl. 8. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
mit értesz azon hogy késik?én március óta vagyok táppénzen és még semmi sehol.már arra is gondoltam hogy érdeklődök valahol csak nem tudom hol indulhatok el
2009. júl. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


A táppénzt ha tb. kifizetőhely a munkáltató, akkor ők fizetik ki, akkor, amikor egyébként aktuális lenne a fizetésed.

Ha nem tb. kifizetőhely a munkáltató, akkor az oep fizeti, náluk van sajnos átfutási idő az elbírálásnál (ha jól emlékszem 42 nap). Ha megállapították a táppénzt, akkor nekik úgy van meghatározva a fizetési határidő, hogy a tárgyhónapot követő hónap 10-ig.

2009. júl. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Javítom magamat:

Pontosan így szól a fáma:

"A táppénzt utólag kell kifizetni, az igény benyújtását követő 30 – kivételes esetben 46 – napon belül. A kifizetőhellyel rendelkező munkáltató a bérfizetési napon, de legkésőbb a tárgyhónapot követő hónap 10. napjáig köteles folyósítani a táppénzt."


És még van itt valami:

"E határidő lejártát követően kifizetett ellátások esetén a késedelembe esett egészségbiztosítási pénztár kamatot köteles fizetni a táppénzre jogosult részére (nem kell megfizetni a kamatot, ha a kamat összege nem haladja meg az 1000 Ft-ot). A késedelemre fizetett kamat mértéke minden naptári nap után a felszámítás időpontjában érvényes jegybanki alapkamat kétszeresének 365-öd része."


Vagyis ha jól számolom, akkor az első válaszadónak jár a késedelmi kamat.

Forrás: oep honlap

2009. júl. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!