Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30. hétben vagyok és a BPD...

BabaHanna kérdése:

30. hétben vagyok és a BPD 86mm lett, a HAS 84 mm a Femur pedig 58 mm. Azt mondta a doki hogy kicsit nagy a feje. De picit aggodok ezen adatok miatt. Volt valaki ilyen helyzetben? Valami tanács?

Figyelt kérdés

#BPD #30. hét #Fej méret
2012. jún. 28. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem kórosan nagy a feje (márpedig nem ezt mondta a doki), akkor nincs baj, a genetikán múlik nagyrészt. Ilyenkor ált. érdemes utánagondolni, h kinek mekkora a feje ac saládban?:) Viccesen hangzik, de valakitől csak "örökölte":)

Amúgy pedig nem is biztos, h akkora nagy lesz a feje; az uh sosem pontos, a legpontosabb az lenne, ha benyúlnának a babához és cm-rel körbemérnék a fejét.....:)

Ha meg a szülés miatt (is) kérdezed, ki fog férni, nyugi:)))

2012. jún. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, és nagy baromság, ne higyj neki. Nekem is azt mondták a 24. héttől fogva, h nagyobb a baba feje az átlagnál.. A 38. héten szültem egy 33 cm fejkörfogatú teljesen átlagos buksijú kisbabát.. Mondtam is a dokinak, hogy miért mondta h nagyobb lesz a feje, csak vigyorgott, hogy akkor úgy tűnt..:-) Minden baba másképp fejlődik, van akinek előbb a feje, de utoléri a többi testrésze is a várandósság alatt, úgyhogy ezen ne izgulj! :-)

Igen, az átlag a 30. hétben 76+/-4 mm, de gondolj bele, mennyi az a 6mm? :-) Nagyon kevés :)

Amúgy meg ha kóros lenne (vízfejre utaló adatok, akkor azt mondta volna a doki) Így ha tényleg megmarad, hogy picit fejlettebb a feje, max kinyomásnál lesz kicsit nehezebb, de mondom, nekem 2 héttel mondták nagyobbnak a fejét a többi testrészénél az összes UH-n, de teljesen szép normális formás baba :-)

2012. jún. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszii:) Kicsit be paráztam első babám, és hát nagyon aggodó vagyok.Főleg, hogy farfekvéses, remélem még átfordul :)
2012. jún. 28. 18:12
 4/8 anonim ***** válasza:
ezen ne aggódj, nekünk is sokáig mondták, hogy nagyobb a feje, de "kinőtte", 32.hétre már kisebb is volt egy pár nappal. Mindenki máshogy fejlődik, és a kisfiúk általában nagyobb fejűek is, ezt a doki mondta. Fiú vagy lány lesz? Amúgy arányos a baba, A BPD és a HAS nagyjából egyforma, biztos, hogy nincs semmi baj.
2012. jún. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem a szülőszobában fordult be :-)
2012. jún. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
de amúgy kórosnak nem mondták meg vizfejűségre utaló dolgot sem. a családban hááátt igy bele gondolva van nagyfejű de nem észre vehetően . Csak ne is legyen, késöbb se kóros elváltozás.:)
2012. jún. 28. 18:15
 7/8 A kérdező kommentje:
Kislány amúgy. Megnyugtat, hogy másoknak is volt ehez hasonló.
2012. jún. 28. 18:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkorra már észrevették volna, ha lenne kóros elváltozás....nyugi!
2012. jún. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!