Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nekem 12 hetesen vettek vért...

Nekem 12 hetesen vettek vért (Down), és már csak 18 hetesen kell visszamennem! A 16. hetes vérvétel kimarad? Nem értem!

Figyelt kérdés
2009. júl. 8. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:

A kiskonyved elejeben benne van egy papir a fontos vizsgalatok datum heteirol!

De ha elmegy a vedonohoz o felvilagosit,de en is ugy tudom hogy van a 16 hetes vizsgalat ami FONTOS de lehet arra a vedono fog elkuldeni kerdezd meg tole,nem tudom pontosan mert meg csak 14 hetes vagyok hogy hogy zajlik ez!

2009. júl. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hát ezt én se mert a 16 hetes az az afp vérvétel és az kötelezö tudtomal nem kérdezted meg az orvost hogy mér marad ki?
2009. júl. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez erdekes mert nekem is a 11 vagy 12 heten fogjak levenni a vert es azt mondtak, hogy ha ezt megcsinaljak akkor nem kell a 16 hetes. En ra is kerdeztem erre mert nem ertettem nekem azt mondtak, hogy ez valami ujfajta ugynevezett Oscar down szures 11 es 14 het kozott csinaljak. Az anya eletkora es sulya kell, a verved, megmerik a baba hosszat az ulrahangon, csinalnak egy NT-t, megnezik a 13-as es 18-as trisomakat valamint a 21-es trisomat ami a down szindromaert felelos. Ezeket vetik egybe ossze. Nem lehet, hogy nallad is ezt csinaltak? Nekem osszesen masfel orat tartott fel orat kellett varni a vereredmenyre eddig neztek meg meregettek a babat uh-n. Csak azert gondoltam erre mert nekem is mondtak, hogy ha ez megvan akkor nem kell a 16 hetes vervetel mert ez eldont mindent. Persze ezt csak en gondolom, hogy nallad is ez lehet de a biztos csak az lesz ha a dokitol rakerdezel.
2009. júl. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 16 hetes AFP vérvétel az KÖTELEZŐ! Akár elmegy valaki spéci down szűrésre, akár nem. A 18 hetes genetikai uh-n szóba se állnak veled, ha nincs meg az AFP eredményed.

Mindenképpen hívjad fel a dokit vagy a védőnőt!

2009. júl. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!